Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Autosalon Tokio 2019 se blíží. Jaké novinky tu budou k vidění?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 29. 9. 2019 • 23:30
51
3
Zobrazit náhledy (51)
Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Lexus LF-1 Limitless Mitsubishi Small Electric SUV Concept Ca Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Mitsubishi Engelberg Tourer Subaru Levorg

Letošní autosalon ve Frankfurtu nenabídl od japonských automobilek téměř nic. Vynahradí si to na domácí půdě závěrem října, kdy startuje autoshow v Tokiu.

Patříte-li mezi fandy japonských automobilek, z letošního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem jste museli být zklamáni. Oficiálně sem totiž dorazila pouze Honda, která se pochlubila malým městským elektromobilem e v sériové produkci. Všichni ostatní se akce nezúčastnili, což si rádi vynahradí na blížícím se autosalonu v Tokiu, který startuje 24. října a potrvá do 4. listopadu.

Asijské autosalony jsou netradiční v tom, že se o vystavovaných novinkách dozvídáme až dny, někdy i hodiny před samotným zahájením. Britský Autocar dal ale dohromady seznam všech klíčových novinek, jejichž příjezd na tokijské výstaviště je téměř hotovou záležitostí.

Mezi očekávané novinky patří například Honda Jazz (na některých trzích známá pod jménem Fit), která přijede výhradně s hybridními pohonnými jednotkami. Honda už dříve prozradila, že do malého MPV nasadí upravenou technologii i-MMD, kterou už známe například z hybridního SUV CR-V. Další technické podrobnosti a informace o autě zatím zůstávají tajemstvím, víme ale, že vzhledově by model měl projít výraznější proměnou a kvůli hybridnímu pohonu bude o něco dražší. Prodeje odstartují začátkem roku 2020.

Na stánku Lexusu zase očekáváme koncept připravovaného elektromobilu. Mělo by jít o malý městský model na chůdách, který přinese především obrovskou porci prostoru v kabině. Počítá se s plně digitálním pracovištěm řidiče a elektromotory umístěnými v kolech. Lexus už naznačil, že vystavená studie bude spíše designovým dílem, přesto tvrdí, že některé vyobrazené inovace se skutečně dostanou do sériové produkce. Viceprezident společnosti Koji Sato se už dříve nechal slyšet, že právě tento koncept může být předobrazem budoucnosti značky.

Elektromobily nemají dorazit jen coby koncepty, ale také jako sériové vozy. Jedním z nich by se měla pochlubit Mazda, která se po revolučním motoru Sky-X chystá pustit i do světa elektroaut. Maskované testovací prototypy už po silnicích jezdí a tváří se jako nejnovější SUV CX-30, ale pokud zahraniční zdroje neklamou, bude elektrická novinka samostatným modelem s vlastním stylem karoserie. Baterie se vcelku nízkou kapacitou 35,5 kWh naznačují, že elektromobil bude sloužit především jako městské přibližovadlo.

U elektrifikace ještě chvíli zůstaneme, Mitsubishi totiž v Tokiu představí koncept plug-in hybridního SUV. Automobilka říká, že celé pohonné ústrojí je menší a lehčí než v současném Outlanderu, což pomůže k elektrifikaci kompaktnějších modelů, například Eclipse Crossu. První odhalený snímek ukazuje, že pohon se představí v nadčasovém balení. Zatímco budoucnost samotného vozu není známa, inovovaný plug-in hybrid má dorazit v příštích letech.

Očekávat můžeme také omlazené Subaru Levorg, které má dostat lehce upravený vzhled a ještě více elektronických pomocníků. V úvodním videu společnost podotýká, že se nacházíme v době, kdy se autonomní technologie ve velkém rozšiřují. Lze tedy předpokládat, že asistenční systém EyeSight bude umět ještě více věcí, které mají řidiči usnadnit každodenní bytí na silnicích.

Subaru a Toyota už potvrdili, že chystají novou generaci malých sporťáčků BRZ a GT86. Spekuluje se, že právě Toyota by novinku mohla odhalit už na autosalonu v Tokiu, i když tuto zprávu zatím nikdo nepotvrdil. Údajně by mělo jít o koncept blízký produkci, zatímco finální auto máme u dealerů očekávat do konce příštího roku. Na rozdíl od současné generace nebudou mít oba vozy shodný design, ale vlastní osobitost. Stejná bude až technika v útrobách, včetně 2,4litrového čtyřválce Subaru, který už známe z modelu Ascent. Podvozková platforma bude zase dílem Toyoty.

Související články

Témata
30. 9. 2019 09:36
Re: opravdový fujtajbl
Dal jsi to ve špatném pořadí, správně to je: opravdovej fujtajbl je Ada
Avatar - Zetti
30. 9. 2019 07:07
Re: opravdový fujtajbl
zato ten tvuj dehtovej koncern, to je designovej skvost
Avatar - Ada je zase tady
30. 9. 2019 02:33
opravdový fujtajbl
Hrůza! :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku