Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová generace Hondy Jazz bude vzhledově hodně jiná. A přijede pouze jako hybrid

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 20. 9. 2019 • 22:22
35
5
Zobrazit náhledy (35)
Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz

Malé japonské MPV se v příštím roce dočká nového vydání. Nafta v nabídce chybí už teď, benzin se brzy bude pojit výhradně s elektromotorem.

O nové Hondě Jazz se v rozhovoru rozpovídal Dave Hodgetts, šéf britského zastoupení automobilky Honda. Potvrdil, že novinky se dočkáme v příštím roce a zcela upustí od pohonu ryze spalovacími motory, které nahradí hybridy.

Jen připomeňme, že aktuálně můžete model Jazz pořídit výhradně s benzinovými motory, naftu byste v ceníku hledali marně. Na výběr je mezi třináctistovkou o výkonu 75 kW, případně patnáctistovkou se silou 96 kW. U obou variant je na výběr šestistupňová manuální převodovka, případně samočinné ústrojí CVT.

S příjezdem nové generace ale nezůstane kámen na kameni. Tedy vyjma dieselu, se kterým se vůbec nepočítá. Malé „empévéčko“ dostane hybridní technologii, kterou jako první dostalo SUV CR-V, první elektrifikovaná Honda pro Evropany. Systém jsme vám podrobně představili v jízdních dojmech s tímto hybridem. Zatímco ve větším autě produkuje Honda Hybrid Performance výkon 135 kW, 315 newtonmetrů a má objem 2,0 litru, v případě menšího Jazzu to bude patnáctistovka se skromnějšími, zatím nespecifikovanými hodnotami.

Protože chce Honda cílit tímto vozem na mladší publikum, Hodgetts prozrazuje, že designovými prvky se inspiruje u roztomilé elektrické Hondy e. Podle šéfa britského zastoupení je povýšení designu a kvality interiéru cesta, jak omluvit vyšší cenovku, kterou si vyžádá nasazení hybridního ústrojí.

„Auto bude dražší, protože všechna ta hybridní technika něco stojí, ale bude to mnohem, mnohem kvalitnější vůz. Hodnota se posunula opravdu výrazně,“ slíbil Hodgetts a poznamenal, že Jazz bude ve srovnání s předchůdcem vypadat diametrálně odlišně.

Nasazení hybridů je pochopitelně odpovědí na zpřísňující se emisní normy, které budou v příštích letech vyžadovat 95 gramů emisí CO2 na kilometr. Za každý další gram bude automobilce účtována tučná pokuta. Honda uvádí, že hybridní Jazz bude produkovat nějakých 99 gramů, zatímco verze se spalovacím motorem má dnes rozpětí 106-133 gramů.

Související články

Témata
20. 9. 2019 17:32
Re: off topic, ale ať se teslaboys nažerou
Aj si si od radosti cvrkol?
20. 9. 2019 15:17
Skvelé auto
Jazz bol vo svojom segmente vždy o niečo drahšie auto. Kto s ním však má skúsenosti tak je mu jasné prečo to tak je, v podstate nemá konkurenciu. Mám doma pár mesiacov aktuálnu generáciu Dynamic s 1.5 96kW a je to naskutočné autíčko, na každú jednu jazdu sa teším, priestorovo je to zázrak, o spoľahlivosti ani nehovorím (máme v rodine aj 1.gen, to auto nepozná servis)

Hybrid je v dnešnej dobe správna cesta, tým nič nepokazia, okrem ceny. Na druhú stranu, treba sa na to pozrieť tak, že za tú cenu človek dostane už v základe solídny motor s automatom bez akýchkoľvek kompromisov. Uvidíme čo design.. toho sa obávam najviac
20. 9. 2019 13:33
Bude to dražší
Takže od 500 000. K nynější ceně přihoďte tak 150 000.

Ale vždyť spalováky budou znevýhodněny, takže proč ne.
Avatar - 3_diamanty
20. 9. 2019 12:10
no jo
ako sa pise v clanku.. nova bude uz aj citelne drahsia... lebo ved hybrid.. jasne... ale ved uz teraz je jazz pomerne drahy.. ale ok.. zase nie je to pre niekoho kto riesi auto do mesta v cene od .. chapem

jazzik bol ale vzdy aj hodne prakticky a az nenapadne sikovny... tak toto snad ostane zachovane :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku