Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley EXP 9 F na nových fotografiích a videu

David Bureš David Bureš 7. 7. 2012 • 21:00
22
36
Zobrazit náhledy (22)
suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky suv bentley novemodely premioveznacky
Koncept SUV od Bentley debutoval v březnu v Ženevě, až nyní se však oficiálně představil na domácí půdě.

Není žádným tajemstvím, že Bentley chystá prodávat SUV. Jeho koncept už dokonce na jaře představilo, moc vřele ale tento automobil, nazvaný EXP 9 F, přijat nebyl. Po oficiální premiéře nyní vůz cestuje po celém světě, aby si jej mohli prohlédnout zájemci ze všech koutů světa.

Nyní tak Bentley EXP 9 F zamířil na domácí půdu, když se oficiálně představil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Již dříve si studii mohli prohlédnout čínští zákazníci na pekingském autosalonu, v srpnu bude prezentována na kalifornském Concours d’Elegance v Pebble Beach.

Hned po nepříliš vřelém přijetí Bentley prohlásilo, že design EXP 9 F před zahájením sériové výroby pozmění. Později však automobilka uvedla, že pokud se automobil bude potencionálním zákazníkům líbit, bude jej vyrábět v nezměněné podobě. Zatímco velká část veřejnosti křivky auta odsuzuje, zákazníci o tento druh vozu zájem mají. Podle dostupných zpráv se potencionálním kupcům zalíbila především kabina tohoto SUV.

Studie EXP 9 F je poháněna dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem do W o objemu 6,0 l s výkonem zhruba 442 kW (600 k) a točivým momentem 800 Nm. V sériové podobě by ale toto luxusní SUV mohlo být nabízeno i se čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem se dvěma turbodmychadly o výkonu 368 kW (500 k). Alternativou by mohl být i plug-in hybrid s vidlicovým šestiválcem.

Automobil se má začít prodávat v roce 2015, kdy má vzniknout až 3.000 jeho exemplářů. Zájem o toto SUV mají mít především zákazníci z Číny, Středního východu a Ruska. EXP 9 F by se podle prvních kalkulací automobilky mohlo prodávat za ceny od 160.000 do 200.000 Euro (cca 4,08 až 5,1 milionu korun).

Témata
9. 7. 2012 22:39
Re: Kdo viděl naživo..
Myslím, že Vy neznáte nikoho, kdo takovýto život žije. Podle mě, Bentley vymyslel super VĚC pro zbohatlé Číňany, Rusy a americké Rapery (i když ti už poslední dobou začínají mít trochu vkusu). Zajisté budou prodeje velké, ale v Evropě se této VĚCI moc neprodá. Byť souhlasím s tvrzením, že z jistých úhlu se podobá Range Roveru. Celek však působí OTŘESNĚ.
9. 7. 2012 12:37
Re: LM002
Neříkám, že je to sporťák. Třeba nechci jachtu, ale potřebuji tu světlou výšku (nabídne něco přes 27 cm), popřípadě přepravní kapacitu.
Avatar - Stejsn
9. 7. 2012 09:53
Stejně ohavné, jako Cayenne.
Ale věřím že bude i stejně úspěšné.
Avatar - rohYpnol
8. 7. 2012 19:25
Re: Kdo viděl naživo..
přesně tak :yes: Úpravy Mansory taky nejsou obvykle standatní optikou kdovíjak elegantní. Přesto se zájemců najde dost a dost.
8. 7. 2012 17:30
Re: Co se to s bentley stalo...
Je to jak pises. Dnes uz neni sportovni ci na teren zamerena automobilka. Vzdit uz i ferrari dela jakousi 4 kolku,lambo take chysta nejakou ohavnost. Uz zbyva jen jen par klenotu(pro me) wiesman,morgan-moc se mi libi tato auta ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud