Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley plánuje nové modely, chce pokořit Rolls-Royce

Jan Mička Jan Mička 12. 9. 2013 • 05:37
24
Britské luxusní značky spolu bojují jako všechny ostatní automobilky. Bentley chce v budoucnu pokořit Rolls-Royce novými modely na bázi Mulsannu a stát se synonymem luxusu.

S plány pro blízkou budoucnost se svěřil Kevin Rose, ředitel marketingu a prodeje. Hlavním problémem prý je, že Rolls-Royce nabízí více variant svých modelů. Phantom je například vyráběn ve čtyřech verzích, menší Ghost nabídne jak klasický, tak prodloužený rozvor náprav.

Podobně chce k novým vozům přistupovat i Bentley. Verze na základě modelu Continental jsou již všechny v prodeji, nyní je řadě Mulsanne. Díky novým variantám kupé a kabriolet se může automobilka přiblížit k nové cílové skupině zákazníků, pro které je Continental nepřijatelný. Pro značku Bentley ale takové modely nebudou žádnou převratnou novinkou. Ještě před pár lety podobné vozy v Crewe vyráběli, jmenovaly se Azure a Brooklands.

Tím však expanze vozů Bentley nekončí. Již dříve jsme informovali o plánech na výrobu luxusního SUV, který by dle nových zpráv mohlo mít i hybridní a naftové pohonné ústrojí. Produkce o objemu asi 5.000 vozů ročně by měla být spuštěna v roce 2016.

Témata
12. 9. 2013 20:50
rozdil mezi bently a RR je takovy
[odkaz]

RR je pro slechtu. z bently se stalo auto pro xindl. dokazete si tohle predstavit na RR?
12. 9. 2013 20:46
Re: Pokořit ???
toyota dela asi 10 mil aut folc asi 4 mil. to ma co delat aby se stal jednickou
12. 9. 2013 20:32
Re: Pokořit ???
Jejich renomé na tom vůbec nestojí. Rolls Royce je BMW a také nikdo nedržkuje (RR je na těch autech tak interiér). Mulsanne je pro mne autentičtější, i když nemá to renomé.

Pokud jde o nadpis, tak by mě zajímalo, z čeho autor soudí. Vzhledem k jeho minulým výkonům je to pro mne jen jeho výmysl. Pokud tím chtěl říct, že i Mulsanne budou dělat ve více verzích, tak o tom se mluví už delší dobu (teď je to tedy oficiální). Nicméně Bentley a Rolls jsou každý jinde. Mulsanne odpovídá Ghostu, proti Phantomu nic nemají a asi dlouho ani nic mít nebudou.
Avatar - vabis
12. 9. 2013 19:51
pokoření nebude tak žhavé
Rolls se jen tak pokořit nenechá, nový Phantom za necelé 3 roky bude špica :-) Je třeba se profilovat každý jiným směrem, Rolls je "Mercedes", Bentley zas "BMW´"
12. 9. 2013 19:13
Re: Pokořit ???
přesně ;-) Rolls je prostě Rolls a podle mě jakákoliv snaha VW (Bentleye) to nezmění...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku