Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bentley se chystá na Dakar

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 20. 5. 2012 • 06:44
27
4
Zobrazit náhledy (27)
Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley Bentley
Bentley se již příští rok objeví na jihoamerickém Dakaru s vlastním týmem. Ne, to není vtip!

Reklama je důležitá a soutěžní vozy musí připravit půdu pro nové SUV. Tvarově také budou vycházet z ženevské studie EXP 9 F. Ta sice vzbudila povětšinou velmi ostrou kritiku za své až příliš svalnaté proporce a do série se změní, u speciálu pro závodní nasazení ale design zase není až tak důležitý. Hlavní je, aby „to“ dojelo do cíle a co možná nejlépe. Nic jiného než vítězství tedy nepřipadá v úvahu.

A technika? Nezapomeňme, že Bentley patří Volkswagenu. A závodní Touaregy vyhrály slavný pouštní maraton, který se díky bezpečnosti přesunul raději z neklidné severní Afriky do jižní části amerického kontinentu, celkem třikrát za sebou. Patřily jim ročníky 2009-11. Poté tovární tým odstoupil, soustředil se na vývoj Pola R WRC pro MS rally a Race Touaregy 3 zahálejí.

Bentley by měl tedy tyto vozy převzít. Předpokládáme, že si mateřská automobilka nechá alespoň jeden do muzea, přece jen se jedná již dnes o cenné kousky. Jenže, to by znamenalo, že pod kapotou raidových speciálů s okřídleným písmenem B uvidíme dvakrát přeplňovaný turbodiesel objemu 2,5 l s nějakými 221 kW (300 k) a točivým momentem těsně pod hranicí 600 Nm. Žádný čtyřlitrový osmiválec ani šestilitrový dvanáctiválec! To už je poměrně velký hazard s image, nemyslíte?

Sériová verze Bentleye EXP 9 F se objeví až po roce 2014. Případný sportovní úspěch by bylo ale jistě dobré marketingově využít a novince v nabídce může jedině prospět. Ani luxusní SUV prestižní značky se totiž neprodá samo od sebe.

A teď ještě jedna bomba na závěr. V Crewe najali tým expertů, aby jim pomohl najít nejlepší cestu, jak se vrátit do motoristického sportu. A Dakar nemá být jedinou. Co se nabízí? Jeden červnový víkend a přes třináct kilometrů asfaltu. Ano, hádáte správně. Comeback na Circuit de la Sarthe se může stát již co nevidět realitou.

Témata
Avatar - switch.man
21. 5. 2012 15:33
a..
..LIAZ bude oficiální limuzínou film.fest. v Cannes třeba :-)
21. 5. 2012 00:27
Re: Naftovej Bentley na Dakaru....?
Toho bych se nebal. Bentley urcite prijde s benzinem, ale vytezi z techniky zavodniho Tuaregu maximum mozneho. Bentleyho hosi jsou zpet :-)
20. 5. 2012 19:26
Naftovej Bentley na Dakaru....?
>:D >:D >:D >:D >:D
20. 5. 2012 14:31
2,5 litr?
Vždyť touareg závodil s 3,0 tdi, tak proč ho nedaj i do bentley? Každopádně jsem zvědavej jak to dopadne, i když tyhle události moc nesleduju :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku