Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bláznivý Aventador od Liberty Walks. Níž už to nejde…

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 1. 2022 • 14:00
20
2
Zobrazit náhledy (20)
Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador Liberty Walk Lamborghini Aventador

Japonský tvůrce bláznivých bodykitů je tu s další úpravou, tentokrát na Lamborghini Aventador. Je to svým způsobem tuning na rozloučenou, než italský supersport odejde do automobilového důchodu.

V roce 2008 Wataru Kato pro svého přítele upravil Lamborghini Murciélago, čímž položil základ společnosti Liberty Walks. Ta se dnes specializuje na výrobu bodykitů pro prakticky jakýkoliv typ vozů a nebrání se ani offroadům Inspiraci pro své kreace si mimo jiné bere i z japonské kultury Bosozoku, což je na jejích výtvorech patrné.

Je téměř poetické, že se Liberty Walks chce rozloučit s modelem Aventador, když jeho předchůdce, Murciélago, stál u zrodu společnosti. V Japonsku se při úpravě rozhodně nedrželi zkrátka, přičemž dramatickým rozšířením rozchodu kol na obou nápravách to jenom začalo. Vepředu je instalován nový nárazník s výraznějšími průduchy a sníženým splitterem. Výměny se dočkala také kapota skromného zavazadlového prostoru, která společně s nárazníkem plynule přechází do rozšířených podběhů a následně bočních prahů karoserie.

Rozšířena samozřejmě byla i celá zadní část vozu, díky čemuž se mohly zvětšit boční nasávací otvory s  agresivnějším tvarováním. Na přepracovaném krytu motorového prostoru je výrazná podélná ploutev, která končí uchycením v mohutném zadním křídle. To je naopak na karoserii uchyceno nad zadními, matně černými koly. Ostatně barva kol, stejně jako barva karoserie a polepů, jsou specifické pro tento konkrétní Aventador. Každý zákazník si bude moci zvolit vlastní barevné řešení.

V Liberty Walk výrobu tohoto bodykitu s názvem GT EVO omezili na 20 kusů, přičemž vůz na fotkách je třetím dokončeným. Zajímá-li vás cena úpravy, pak vězte, že začíná na 94.600 amerických dolarech (zhruba dva miliony korun). Pak se ale musíte spokojit s provedením z umělé hmoty. Nejdražší verze, vyrobená z podstatně zajímavějšího materiálu - uhlíkových vláken - vyjde na 187.000 dolarů (přibližně čtyři miliony korun).

Související články

Témata
21. 1. 2022 16:27
Teda...
Niekto tomu chudatku autu ukradol tlmice a pruziny... :-[]
21. 1. 2022 15:55
Na odhrnování sněhu asi dobrý...
.........
Články odjinud