Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Liberty Walk se pustilo do úpravy Wrangleru, výsledek je opět extrémní

Ondřej Mára Ondřej Mára 6. 4. 2021 • 04:51
13
Zobrazit náhledy (13)
Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler Liberty Walk Jeep Wrangler

Japonské tuningové studio Liberty Walk je známé především hodně divokými úpravami supersportovních modelů, nebojí se však ani klasických offroadů.

Když se řekne Liberty Walk, většina z nás si nejspíš představí výkonné sportovní stroje prémiových značek, jejichž karoserie dostaly výrazný, agresivní a především absolutně nepřehlédnutelný body kit a unikátní lakování.  Kromě supersportů však studio Liberty Walk bez problému zvládne i offroady.

To ostatně potvrzuje jejich poslední kreace, Jeep Wrangler (JL – poslední generace) v upravené verzi LB-Works Fairline, který už z dálky připomíná rekvizitu z natáčení filmové série Mad Max. Co všechno je tedy jinak?

video

Při pohledu na příď zaujme zcela nová maska s výrazným zamračením a logem LBWK, kterou doplňuje pevnostní ocelový nárazník s integrovanými přídavnými LED svítilnami. Nové jsou také karbonové blatníky s odhalenými šrouby, které se dočkaly rozšíření. Do podběhů se pak nastěhovala nová kola obutá do terénních pneumatik.

Prahy lemuje trubkový rám s nášlapy, které mají praktickou i estetickou funkci, stejně jako jednoduchou trubkové dveře, které postrádají jakoukoliv výplň i skla. Zaujme také výrazný rámeček kolem čelního skla s integrovanými LED světlomety, který vozu přidává na agresivitě, nebo síť v armádním stylu, která překrývá celý prostor střechy.

Vzadu jsou opět výrazné karbonové blatníky, na pátých dveřích nechybí rezerva a pod ní je umístěn ocelový pevnostní nárazník s integrovanými LED couvacími světly. Z fotek je také celkem dobře patrné, že se celý vůz dočkal lehkého přizvednutí podvozku, konkrétní čísla však úpravce neuvádí.

A bohužel neznáme ani cenu kompletní přestavby, které je ve výsledku opět nepřehlédnutelná. Na webových stránkách je uvedena pouze cena za některé doplňky. Například maska přijde na domácím trhu na 315.400 jenů (cca 63.000 Kč), zatímco rozšířené karbonové blatníky na 88.000 jenů (cca 17.600 Kč).

Pro zákazníky ze zahraničních trhů má však společnost ceny přímo v dolarech a jsou nepatrně vyšší. Nejvýhodnější je však vzít masku i karbonové blatníky v jedné sadě, která vyjde domácí na 403.400 jenů (cca 80.500 Kč), zatímco zákazníci ze zahraničí zaplatí 4.034 dolarů (cca 89.000 Kč).

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku