Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW 2 Active Tourer se zatím nechystá do USA, nečeká se zde úspěch

David Bureš David Bureš 18. 3. 2014 • 20:22
7
K zahájení prodeje v USA má zatím první mnichovské MPV daleko, i proto se vůz neukáže na dubnovém autosalonu v New Yorku.

BMW 2 Active Tourer sklidilo u mnohých fanoušků značky kvůli své koncepci vlnu kritiky. Možná i kvůli tomu nevěří americké zastoupení BMW, že by si zdejší zákazníci k tomuto vozu našli cestu. První MPV mnichovské značky s pohonem předních kol se tak v USA zatím nebude prodávat.

Produktový šéf BMW Frank Niederlaender řekl serveru Automotive News, že Active Tourer se hodí spíše do Evropy než do USA. Američtí zákazníci totiž nemají příliš rádi hatchbacky a kompaktní MPV. Ostatně ani přímý konkurent Active Toureru, Mercedes-Benz třídy B, se v USA neprodává, na trh se zde dostane jen v podobě elektrické verze Electric Drive.

Řada 2 Active Tourer navíc není pro Američany dostatečně velká. Auto je dlouhé 4.342 mm, jeho rozvor činí 2670 mm. V současnosti je nejmenším BMW nabízeným v USA kupé řady 2.

Americkým zákazníkům by se ani příliš nelíbil základní přeplňovaný tříválec Active Toureru, přece jen jsou zvyklí na větší agregáty. Zdejší nabídka by se tak zřejmě omezila jen na dvoulitrové čtyřválce, které budou v Evropě rovněž k dispozici.

V následujících letech by se však řada 2 Active Tourer mohla v USA přece jen objevit, nejdříve však za 15 měsíců. Niederlaender přiznává, že automobilka v současnosti hledá správné načasování vstupu na trh.

Opožděný vstup na americký trh však u BMW má zajímavý precedens. SUV X1 se totiž v USA začalo prodávat až tři roky po své evropské premiéře. Také u X1 se automobilka obávala, že je pro americké zákazníky příliš malé, proto s jeho vstupem na americký trh čekalo do roku 2012. Americké prodeje tohoto zatím nejmenšího SUV značky ale následně přečkaly očekávání, loni se v USA prodalo 26.512 exemplářů X1, o 10.000 více proti původním plánům.

BMW 2 Active Tourer se na starém kontinentu začne prodávat v květnu. Proti Mercedes-Benzu B je mnichovské MPV jenom o zanedbatelných 17 mm kratší, objem jeho zavazadelníku činí 468 litrů, o rovných 20 litrů méně než u béčka.

Související články

Témata
19. 3. 2014 11:48
Re: Prekvapeni
Jenze ta Kia Soul se tam prodava za 15.000USD a obavam se, ze BMW ma s dvojkou vyssi cenove ambice. :-!
19. 3. 2014 09:28
Re: Prekvapeni
Souhlasim, je to male a skarede ... takovou mrdku si snad koupi jen socialne slabsi jedinec v zamori :-)
19. 3. 2014 09:27
Re: Prekvapeni
to si snad delas *... :-) :-) :-)
19. 3. 2014 09:16
Re: Prekvapeni
tak v USA mají docela jiné starosti a radosti [odkaz] než nějakou podporu spalovací evropský popelnice navíc ještě v experimentu PREDOKOLKA >:D
Avatar - Jaros71
18. 3. 2014 22:43
Re: Prekvapeni
Osobně se mi toto mini MPV od BMW nelíbí!
Mercedes B je designem povedenější a i kufr je větší.
MPV s tak malým zavazadelníkem nemá moc smysl! 8-s
A náhon na předek s tříválcem?? >:D
U BMW?
Fuj.
Když přidají 10 cm na kapotě a 15 cm na zadku ,tedy větší kufr , s pořádným pohonem a náhonem vzadu.. Tak možná.
Takový lepší Ford S-Max by se chytit mohl. ;-)
Články odjinud