Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW bude dodávat motory 1,6 Turbo pro nový Saab

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 9. 2010 • 02:54
44
Automobilky Saab a BMW dnes oznámily uzavření dohody o dodávce přeplňovaných zážehových motorů pro novou generaci vozů švédské značky.

Podle smlouvy bude BMW Saabu od roku 2012 dodávat čtyřválcové přeplňované motory o objemu 1,6 l. Motory budou pro Saab upraveny. Obě automobilky tímto krokem potvrdily několik měsíců trvající spekulace o jednáních, týkajících se technické spolupráce mezi Saabem a BMW.

Kontrakt byl podepsán ve středu 29.9. 2010 v Trollhättanu ve Švédsku za účasti generálního ředitele společnosti Saab Automobile Jana Ake Jonssona, generálního ředitele Spykeru Victora Mullera a Iana Robertsona člena představenstva BMW AG, odpovědného za prodej a marketing.

Při oznámení dohody Jan Ake Jonsson řekl: Je pro mne velkým potěšením potvrdit toto nové vzrušující spojení. Motory BMW a jejich inovace v úspoře paliva patří v prémiovém segmentu mezi nejlepší. Těšíme se na integraci této techniky do nové generace našich vozů.

Victor Muller prohlásil: Pro Saab je to velký krok na cestě k prosperující nezávislé výrobě prémiových vozů. V souladu s naší strategií budeme, kromě práce s našimi nejlepšími partnery, pokračovat také ve vlastních technických projektech.

Ian Robertson dodal: Podle plánu pokračujeme v expanzi prodeje našich pohonných jednotek po celém světě. Dnešní dohoda je dalším významným mezníkem na této cestě. Jsme potěšeni, že podpoříme Saab svými motory.

Témata
30. 9. 2010 13:39
Re: Gulášek
Klaudius je extrémista >:-[] No ale niekto musí držať národ aby nevymrel :yes: :-)

Osobne by som tiež asi najradšej nejaké kombi strednej triedy, to je také optimum medzi nákladmi a value

A samozrejme gratulácia :yes: :yes: :yes:
Avatar - iudex
30. 9. 2010 11:24
Re: turbo benzina
Alebo ponúka BMW jednoducho lepší motor (THP má priamy vstrek, na rodziel od oplovskej 1,6T). ;-)
Avatar - iudex
30. 9. 2010 11:22
Re: Gulášek
Tak to gratulujem!
Mne je už teraz podľa UZ jasné, že kupujem druhú autosedačku. Ešteže môj kombík je dosť široký (aj keď ako povedal Klaudius, 3 sedačky by mi tam už nevošli). :-)
30. 9. 2010 11:02
Re: turbo benzina
to mě taky napadlo, jako jediné rozumné řešení této situace ;-)
30. 9. 2010 11:01
Re: Dobrý tah
když už mám teď ten lowcost, tak bych se toho nejraději držel i do budoucna

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku