Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW Concept M8 Gran Coupé se stane novou vlajkovou lodí své značky

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 3. 2018 • 21:48
36
45
Zobrazit náhledy (36)
BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé BMW Concept M8 Gran Coupé
BMW v Ženevě mimo jiné odhaluje budoucnost modelové řady 8, jejíž součástí se vedle vozů s jedním párem dveří stanou i kupé, která se pyšní dvěma páry dveří.

BMW si pro 88. ročník autosalonu v Ženevě připravilo dvě světové premiéry. První z nich se stalo představení nové generace modelu X4, kterou jsme již prozkoumali a tou druhou odhalení studie BMW Concept M8 Gran Coupé.

Nový koncept má impozantním způsobem zosobňovat význam písmene „M“ pro automobilku BMW. Podle oficiálních materiálů má totiž toto písmeno v názvu BMW Concept M8 Gran Coupé znamenat „maximum“, maximum všeho. Koncept tak má představovat ztělesnění nejen dynamických schopností, ale rovněž nového, ultra-sportovního, extrovertního a výrazně jiného pojetí luxusu značky BMW.

„BMW řady 8 převezme pomyslnou štafetu nové vlajkové modelové řady BMW a jako takové v sobě snoubí bezkonkurenční sportovnost a eleganci,“ uvedl Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „BMW Concept M8 Gran Coupé je vize nejexotičtější a nejpřitažlivější varianty nového BMW řady 8.“

„BMW Concept M8 Gran Coupé je navrženo tak, aby rozvířilo stojaté vody automobilového designu, aby bylo výrazně jiné. Mělo by s vámi po emoční stránce zacloumat,“ vysvětluje Domagoj Dukec, viceprezident BMW M a BMW i Design. „Tímto automobilem chceme oslovit lidi, kteří hledají něco mimořádného a chtějí vystoupit z davu. V tomto případě BMW M jednoznačně posouvá luxus mimo jeho vlastní komfortní zónu.“

Mnichovská automobilka se při premiéře BMW Concept M8 Gran Coupé zaměřila pouze na design jeho exteriéru a vyzdvihuje jeho proporce i linie. Pozornost má přitahovat muskulaturní a sebevědomé provedení předních partií s extrémně velkými ledvinkami a výraznými vstupy vzduchu i štíhlými světlomety.

Boční silueta vozu má díky dlouhému rozvoru náprav, dlouhé kapotě, plynule se svažující linii střechy a krátké zádi vytvářet elegantní siluetu sportovního kupé. BMW zmiňuje, že střecha konceptu je vyrobena z uhlíkových kompozitů. Barva karoserie Salève Vert, jež se v různých světlených podmínkách mění ze zelené na šedavě modrou, vytváří nesmírně efektní povrchovou kompozici.

Zadní část BMW Concept M8 Gran Coupé má díky výrazně vytaženým blatníkům, spoileru, tenkým koncovým svítilnám, nepřehlédnutelnému difuzoru a čtveřici masivních koncovek výfukového systému vyzařovat dynamiku typickou pro vozy BMW M.

Podle oficiálních materiálů automobilky není BMW Concept M8 Gran Coupé pouhým designérským cvičením, ale konceptem odhalujícím vzhled budoucích modelů BMW řady 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé, jejichž finálního sériového provedení se dočkáme v průběhu roku 2019.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2018 16:51
Re: U svatého Adriana
Nemohl jsem zabrat, jak jde o šestiválec a vejš... >:D To je škoda, tak snad bude nějaká N64
8. 3. 2018 10:28
Re: U svatého Adriana
Otočili hlavy - sáním zvenku, výfuky dovnitř motoru, mezi ně, dovnitř toho véčka, nacpali turba a motor opatřili přímým vstřikem.

Turba se přehřívají, špatně dochlazují a zapékají, motor má poddimenzované chlazení i odvětrávání, časté kolapsy vodního dochlazování turbín, vstřiky u stojícího motoru protékají a smývají olejový film to způsobuje, díky následným suchým startům, ztráty komprese, motor se zakarbonovává, to poškozuje vačky a techniku VANOS - variabilního časování. Každou chvíli baterie ko, protože po jízdě pořád něco běží bůh ví jak dlouho - větráky, dochlazování turbín a baterie se ani nestačí pořádně dobít.

Z vynikajícího bezproblémového N62 udělali megaproproblém N63.

Jezdím už "sto" let bez potíží s N62 a čekám a čekám...... :-( a možná se ani nedočkám. Nechci ani víc koní, chci jen nové auto s motorem alespoň stejně dobrým, jako mám.

P.S. 4:11 - doufám, že nespíš zrovna kvůli tomu. >:D
Avatar - Pekelná Micinka
8. 3. 2018 04:11
Re: U svatého Adriana
Nemůžu se nezeptat, a co s ní je? Že tě to tak trápí.
Avatar - white label
8. 3. 2018 00:37
Re: Ledvinky...
[odkaz]
Avatar - white label
8. 3. 2018 00:32
Re: M8 in Germany
I to se může stát, pokud se to s tou "zábavou" přežene... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku