Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW F 800 GS zamíří do služby u policie v Londýně

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 8. 2016 • 11:19
83
4
Zobrazit náhledy (83)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
V reakci na teroristické útoky v Evropě mají být v ulicích Londýna nasazeni speciálně vycvičení a ozbrojení policisté s motocykly BMW F 800 GS.

Britští policisté jsou proslulí tím, že chodí neozbrojení a to se týká i těch, kteří se pohybují na motocyklech. Podle informací britské televize Sky News má ovšem nyní vzniknout nový tým ozbrojených policistů na motocyklech značky BMW.

Za vznikem nové jednotky ozbrojených policistů na motocyklech stojí stále rostoucí počet teroristických útoků v Evropě i samotné Velké Británii. V první fázi se má jednat o 600 policistů, z nichž má většina sloužit v Londýně.

Do dvou let pak má být v Anglii a Walesu v provozu okolo 1500 ozbrojených policistů na motocyklech. Poněkud netradičně mají jeden motocykl sedlat dva policisté, aby spolujezdec mohl použít zbraň již za jízdy nebo případně rychle sesednout a zakročit.

Při výběru vhodných strojů údajně padla volba na cestovní endura BMW F 800 GS, která se hodí i pro městský provoz.

Díky svému podvozku, připravenému na jízdu v terénu, si poradí s obrubníky, zpomalovacími prahy i jinými nástrahami v ulicích Londýna. Užší stavba tohoto stroje je pak ideální pro proplétání se kolonami aut.

BMW F 800 GS je poháněno kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem o objemu 798 cm3 s výkonem 63 kW (85 k) při 7500 min-1 a točivým momentem 83 N.m při 5750 min-1. S motorem spolupracuje šestistupňová převodovka.

Stroj o hmotnosti 214 kg s plnou nádrží je dlouhý 2320 mm, široký 945 mm, vysoký 1350 mm. Maximální rychlost se pohybuje nad 200 km/h.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
7. 8. 2016 11:35
Re: policie Londýn
řekl bych, že v řadách policie, stejně jako u nás, bude spousta kluků, co jezdí v civilu a ti pak budou tyhle stroje sedlat...
6. 8. 2016 23:34
Re: policie Londýn
Když v tý směšný Anglii chodí policajti i neozbrojený, což je naprosto nepochopitelný tak by měli dostat asi i kurz střelby, kterou beztak neovládají >:D

Jinak skvělej výběr motorky.
6. 8. 2016 22:26
Re: policie Londýn
Jo, se vsadim, ze to dostanou osmnactilety cajti s ridicakem na auto. Urcite by ty Brity ani nenapadlo, ze by mozna bylo dobry umet ridit motorku. Jim to napis..
Avatar - Fána
6. 8. 2016 20:53
policie Londýn
No jo, krásná motorka. Jenže je potřeba ji také osedlat vytrénovanými policisty. Jinak je k ničemu. A to se nedá za měsíc. Snad si nepředstavujou speciálně vycvičeni to že dostanou několik hodin teorie a pár koleček na hřišti?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku