Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW obléklo XM do sametu a třpytek. Speciální projekt otáčel hlavy na festivalu v Cannes

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Německá značka opět posunuje hranici možného vzezření SUV XM, které již od uvedení sbírá rozporuplné reakce.

BMW je už potřetí v řadě oficiálním partnerem filmového festivalu ve francouzském Cannes. Kromě podpory flotilou nejnovějších vozů, která poskytuje účastníkům transport, se německá automobilka pustila i do spolupráce s britskou supermodelkou Naomi Campbell. Výsledkem je nepřehlédnutelné SUV XM inspirované světem haute couture, tedy vysoké módy.

Video se připravuje ...

Výkonné SUV od divize M je nepřehlédnutelné i ve standardní formě, na zahájení 77. ročníku filmového festivalu nicméně přijelo v doprovodu supermodelky v ještě extravagantnější specifikaci Mystique Allure. Jedinečný projekt využil exkluzivní materiály z módního průmyslu, kdy je vrchní část vozu oděna do sametu, přičemž tímto materiálem je kompletně čalouněn i interiér SUV.

Ve fialovém odstínu, nejoblíbenější barvě Naomi Campbell, nakonec hraje i zbytek karoserie, který je lakovaný měnivým odstínem v rozsahu tmavě fialové až po tmavě modrou, respektive „ultramarínovou“. Na vlně extravagance jsou součástí speciálního laku i třpytivé kovové flitry, přičemž fialová v kombinaci s černou se nakonec dostala i na obří 23palcová kola.

K projektu Mystique Allure byl přizván taktéž slavný skladatel filmové hudby Hans Zimmer, jenž módnímu XM navrhl specifický soundtrack pro jízdu v čistě elektrickém režimu. Hlavní součástí plug-in hybridního ústrojí v nejvýkonnější specifikaci zůstal 4,4litrový twin-turbo V8, který ve spolupráci s elektromotorem produkuje systémový výkon 748 koní (550 kW) a točivý moment 1000 Nm.

Daniel Fuglevič
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - Lenka Čížková
19. 5. 2024 15:57
Wow
Naomi je stále kočka❤️