Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X6 Individual: Nový bavorský crossover v exkluzivním balení

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 16. 6. 2014 • 14:30
7
7
Zobrazit náhledy (7)
BMW X6 BMW X6
BMW se pochlubilo prvními fotkami nové X6 v provedení Individual. Modrobílé SUV hýří skutečným luxusem.

BMW nevyrábí levná auta a příplatky cenu mohou ještě radikálně zvýšit. Jenže najdou se zákazníci, kterým nestačí ani to. Pro takové fajnšmekry, pochopitelně za patřičný peníz navíc, je tu program BMW Individual. Typické na něm je to, že zvenčí pozná takto továrně upravený vůz jen opravdový fanoušek značky. Ale když se otevřou dveře...

Mnichovská automobilka vydala na svém facebookovém profilu první fotky nejnovější druhé generace crossoveru X6 (F16) a nutno dodat, že mu to v pyritové hnědé metalíze za 2.300 eur (63.100 korun) opravdu sluší. Ať už si o vnějším designu myslíme, co chceme. Exteriér lze ale vyzdobit lesklými střešními nosiči, laky karoserie jsou k mání další tři: černé metalízy Ruby a Azurite a stříbrná perleť, stojí úplně stejně. Litá kola V-Spoke 511I s deseti dvojitými paprsky mají průměr dvaceti palců a přijdou na 1700-1900 eur (46,7-52,1 tisíce korun) podle verze. S balíčkem Pure Design Extravagance se na nich dá 100 eur (tedy přes 2,7 tisíce) ušetřit.

X6 představovaná na snímcích má interiér včetně palubní desky čalouněný kůží Merino a obložení ze světlého dřeva. K mání je třeba kromě prahových lišt ale i tmavší hnědá v barvě sopečného popela či klavírní lak. O kožených a dřevěných volantech nemluvě. Zmíněné čalounění může být v kouřové bílé a dalších třech odstínech hnědé.

Do zavazadelníku lze objednat chladicí box za 1.400 eur (38.400 korun), který ústí mezi dvěma zadními sedadly. Stylovou „ledničku“ jde bez problémů vyjmout, takže kapacita „kufru“ nemusí být nutně omezená. Ale pokud by ve voze cestovala čtveřice pasažérů na další vzdálenost, tak se studené nápoje hodí vždy. Teď v létě obzvlášť. Tahle výbava tedy nestojí podle cen zveřejněných na BMW Blogu zrovna málo, ale za exkluzivitu se platí a u BMW obzvláště.

Druhou generaci X6 jsme podrobněji včetně technických údajů představili zde. Program Individual bude k dispozici okamžitě při uvedení na trh.

Související články

Témata
Avatar - Machýrek
17. 6. 2014 07:08
Re: zbytocne auto
Je ti nevolno, kdyz vidis x6? To ti fakt nezavidim. Takove potize. Co na to doktor?
17. 6. 2014 06:01
Re: zbytocne auto
Souhlas. Před lety přišel s podobným konceptem jeden z Korejců ( myslím Ssang Yong) a byl ihned po právu odsouzen, jako zbytečný kočkopes, automobilový hermafrodit hledající sám sebe. Totež s logem BMW na kapotě má ovšem úplně jiný náboj, zdá se a hle, máme tady další generaci pseudoterénního Egokupé. Musím ovšem uznat, že je to auto zajímavé, takže kdo se chce na silnici odlišit a má na to ( nejen finance) , proč ne?
16. 6. 2014 20:18
Re: zbytocne auto
Nebudem si tu nikoho zastávať, ani nikoho kritizovať, ale myslím, že ste príspevok "Kia-Word" nepochopili správne. Nikto nespochybňuje trhové výsledky modelu x6, rovnako nikto netvrdí, že to auto je technicky zlé. Rozhodnutie pre kúpu a vlastníctvo každého modelu môže mať viacero dôvodov, x6 je ale objektívne len masérka ega jeho majiteľa. To auto postráda totiž akýkoľvek reálny zmysel. Dizajn je vecou vkusu, preto ho riešiť nebudem. Mal som možnosť šoférvať x1, x3, x5, aj x6 a otvorene hovorím, že ani jedno z nich nevlastním a nie som ich potencionálnym kupcom, ale....pri každom sa dá nájsť niečo, čo opodstatnuje jeho existenciu....okrem x6. Nesúdim majiteľov a rešpektujem jeho úspech (mimochodom u BMW absolútne nepredpokladaná sériová výroba), to ale nič nemení na tom, čo som napísal. Justin Bieber má vypredané koncerty a predáva milióny kusov hudobných nosičov, chce mi tu však niekto tvrdiť, že ide o kvalitný produkt? Ťažko.
16. 6. 2014 17:28
Re: zbytocne auto
Důležité je, že se líbí těm, co ji kupují, a že jich není málo, proto přišla i nová generace a ne zánik modelu. Ještě se připrav na X7, za pár let let je tady... :-)
16. 6. 2014 16:56
Re: zbytocne auto
Chceš taky napsat, co z tebe nikdy nebude? ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud