Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW X6 M Design Edition: Stovka aut s eMkovou trikolorou

David Bureš David Bureš 28. 11. 2013 • 22:35
6
3
Zobrazit náhledy (6)
BMW X6
Změny BMW X6 M z edice Design Edition jsou ryze stylové. Technika tohoto SUV zůstala beze změn.

Individuální vzhled je pro mnohé zákazníky důležitý, automobilky tak nabízejí různé možnosti úprav svých aut, případně limitované edice svých vozů. U BMW se krátce po luxusním sedanu 760Li Sterling představuje sportovní SUV X6 M Design Edition.

Zvenku se tato edice liší černými ledvinkami chladiče doplněnými o černé kryty vnějších zpětných zrcátek. Přední spoiler je karbonový, stejně tak spoiler na víku zavazadelníku. Kola M Performance z lehkých slitin jsou 21palcová.

Zákazníci mohou vybírat ze tří laků karoserie – bílého Alpine, černého Sapphire a červeného Melbourne. Ve všech případech karoserii doplňuje trikolora skládající se ze světlé modré, tmavě modré a červené. Jedná se o typickou barevnou kombinaci divize M.

Designové změny najdeme také uvnitř. Sedadla a část palubní desky jsou čalouněny kůží Merino. Základem je černá, kterou doplňují červené detaily. Na palubní desce se pak objevuje obložení v pianové černé, chybět nemůže ani plaketka edice s výrobním číslem daného kusu.

Pod kapotou nadále pracuje přeplňovaný 4,4litrový vidlicový osmiválec s označením M TwinPower Turbo, který je naladěn na 408 kW, točivý moment vrcholí hodnotou 680 N.m. Zážehový agregát je kombinován se šestistupňovou samočinnou převodovkou a pohonem všech kol xDrive.

Aby si automobil zachoval dostatečnou exkluzivitu, vyrobí BMW pouze 100 exemplářů X6 M Design Edition. Cenu vozu automobilka zatím nezveřejnila.

Související články

Témata
28. 11. 2013 16:40
-
:yes:
Avatar - Dinar
28. 11. 2013 14:53
Re: Svět je vzhůru nohama
Nebo se na to můžeš dívat tak, že hod diskem taky není doménou šedesátikilových pápěrek. No, a ani ten diskař nechodí do kruhu v džínách. Jinými slovy, nemusíš s tím autem běhat maraton, je to spíše na ten silniční disk, tam kde není dostatečně mrštné, přetlačí to silou, a bavit se u toho za volantem dá taky, chce to jen vyzkoušet. Já bych si sice v té trikoloře nepořídil ani M trojku, ale proti gustu... ;-)
Avatar - PTS
28. 11. 2013 14:25
Svět je vzhůru nohama
Ačkoli je to jako by se sto padesáti kilový maník rozhodl nosit kopačky, aby vypadal jako sportovec, nemám vůbec strach, že by se toho nezbavili... Kupcem ale bude asi nějaký pozér, hádám tak pětadvacet až pětatřicet let. Bude to buď úspěšný a "poctivý" podnikatel anebo někdo s movitou rodinou. :-!
Články odjinud