Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW Z4 se kvůli nízkým prodejům nemusí dočkat nástupce

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 7. 2019 • 10:37
56
48
Zobrazit náhledy (56)
BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4 BMW Z4

BMW Z4 je sice stále ještě poměrně čerstvou novinkou, ale jeho budoucnost v současnosti nevypadá příliš růžově. Třetí generace dvoumístného roadsteru s označením Z4 může být totiž poslední v jeho historii.

 

BMW v současnosti s ohledem na investice do nových technologií v oblasti autonomních systémů řízení a elektrifikovaných pohonů svých připravovaných automobilů přistupuje k úpravě nabídky konvenčních modelů, z níž hodlá odstranit vozy, které nepřinášejí dostatečný zisk.

Paleta modelů značky BMW je sice stále velmi pestrá, ale zároveň ji většinou v rámci generačních výměn v tichosti opouští některé typy. Z posledních lze jmenovat například třídveřové provedení řady 1 a v blízké budoucnosti čeká konec Gran Turismo řady 3, u nějž automobilka již potvrdila, že se nedočká přímého nástupce.

Podle informací, které zveřejnil severoamerické magazín Automobile, můžeme v rámci zeštíhlování nabídky značky BMW očekávat i konec linie roadsterů Z4, k němuž může dojít po ukončení životního cyklu současné v pořadí třetí generace.

BMW Z4, jehož první generace nahradila předchozí model Z3 v nabídce značky v roce 2002 a během následujících let se proměnila v jejího tradičního zástupce, se ve své nejnovější generaci představila v loňském roce a má před sebou mít zhruba šestiletý životní cyklus. Snižování nákladů na vývoj se přitom projevilo již v jejím případě a to prostřednictvím spolupráce s automobilkou Toyota, z níž vzešlo kupé Supra.

S ohledem na další vývoje modelové nabídky u značky BMW, směřující k elektrifikovaným vozům, na stále silnější módu crossoverů a SUV i nepříliš uspokojivé prodejní výsledky řady Z4 z posledních let se dvoumístný roadster může stát obětí snižování nákladů na vývoj i výrobu a čtvrté generace se díky tomu nemusíme dočkat.

Zdroj: Automobile

Související články

Témata
2. 8. 2019 12:26
Re: Zaujimave
:-)
Avatar - white label
2. 8. 2019 10:29
Re: Přístrojovka
Přesně tak! ;-)
2. 8. 2019 10:02
Re: Přístrojovka
Len u Astona to tak nejak prepacis, specialne pri krasnych budikoch ako na fotke.

Tu je to len display, kde je najmenej urobit dalsiu grafiku a stale ide o obycajne auto, specialne ked to pchaju do vsetkych BMW.
Avatar - Beefcake
1. 8. 2019 18:39
Re: Zaujimave
No to mi tiez nedoslo, vdaka za vratenie do "reality" :D
1. 8. 2019 18:34
Re: Zaujimave
Pokud ty 2 koule navíc měl, jakože bohužel nemám (a doufám, že zatím), tak tohle by byl můj favorit. SUV módě neholduju a upřímně ji nechápu a nesnáším (vyjíždění z parkoviště/křižovatky s autem normální velikosti, když si vedle stoupne SUV... copak nestačí trpět kamiony?). Takhle zatím koukám po MX-5, takže tahle auta jsou moje krevní skupina. Takže alespoň jeden člověk by se našel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku