Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bude nová Škoda Superb vypadat takhle?

Jan Zajíc Jan Zajíc 22. 6. 2022 • 02:54
61
13
Zobrazit náhledy (61)
Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV Škoda Superb Combi iV

Česká automobilka Škoda by měla v blízké budoucnosti představit čtvrtou generaci modelu Superb. A my pro vás máme návrh, jak by mohla vypadat.

S vizí nového provedení vlajkové lodi mladoboleslavské značky přichází ruský motoristický web Kolesa.ru. Inspiroval se zejména současným designovým jazykem automobilky Škoda. Na konceptu vidíme detaily, které připomínají zejména studii Vision iV z roku 2019, předobraz Enyaqu Coupé.

Té se návrh nového Superbu blíží hlavně provedením přídě, jež se chlubí podobným nárazníkem, podobnou maskou chladiče a povědomými světlomety. Nechybí ani typická světelná lišta spojující svítilny.

Inspirace je zřejmá i při pohledu zezadu. Na zádi opět najdeme obdobně tvarované světlomety, podobný nárazník a dokonce se dostalo na stejné světelné prvky v podobě svítící části nárazníku a podsvíceného nápisu Škoda.

Celkový tvar vozu však vychází ze stávající generace Superbu. Moderní nádech povědomé siluetě tak dodávají zejména kola s aerodynamickými kryty.

Jestli bude nová Škoda Superb alespoň částečně vypadat jako návrh ruského designéra, pochopitelně nevíme. K dispozici zatím máme jen několik oficiálních skic, kterého toho o vzhledu budoucí vlajkové lodi mnoho neříkají.

Video se připravuje ...

Něco málo ale tušíme k technice. Očekává se, že nadcházející generace bude poslední, která bude nabízena se spalovacími motory, počítá se ale také s hybridními verzemi. A narozdíl od příbuzného Volkswagenu Passat, který bude k mání jen jako kombi, si Superb zachová dvě varianty karoserie. Podle zákulisních informací je čtvrtá generace připravována pro rok 2023.

Související články

Témata
Avatar - Barry Lyndon
22. 6. 2022 12:56
Re: Výroba
JJ. Do kombinace přední náhon a olbřímí baterie vzadu bych taky nešel. Alespoň nějaký elektrický přístrk (jako dává třeba Toyota) by to vzadu chtělo.
Avatar - Barry Lyndon
22. 6. 2022 12:54
Re: JIP
Njn. ledpásky jsou holt prokletím designérů. Zřejmě i pod tlakem markeťáků s jejich pomocí dokáží i z relativně přijatelného auta udělat vánoční psí boudu u vietnamské večerky.
Avatar - Barry Lyndon
22. 6. 2022 12:52
hnus
Nevím, jestli je hnusnější ten čumák z Enyaqu (zřejmě nejtrapnější tuzingový čumák vůbec) a nebo ta russácká doména na registračce. Slovy klasika: "Dejte to pryč... Mě se z toho dělá mdlo.. Z těch noků" :no: :D
22. 6. 2022 12:46
JIP
S tím světelným pruhem pod nosem vypadá jako když je na kyslíku.
22. 6. 2022 11:50
Re: Výroba
dojezd peknej, ale bez ctyrkolky se v zime nehnu
skoda
diky
Články odjinud