Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Budoucnost automobilů? Prohlédněte si sporťák vytvořený 3D tiskárnou

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 12. 2017 • 04:36
27
2
Zobrazit náhledy (27)
Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Bladev Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade Divergent Blade
Před dvěma lety vznikl výkonný sporťák vytisknutý na 3D tiskárně, jenž nedávno ohromil i Jaye Lena. Své řešení chce tvůrce nabízet velkým automobilkám.

Malý sporťák s výkonem 700 koňských sil není v dnešním světě ničím až tak výjimečným, přesto bychom o něm měli vědět. Proč? Konstrukce dvoumístného vozu totiž vznikla zcela revolučním způsobem – prostřednictvím 3D tiskárny!

Řešení zaujalo i Jaye Lena, populárního moderátora a tvůrce pořadu Jay Leno's Garage, který svůj kanál pravidelně zásobuje zajímavými vozy. Vzpomeňme jeho jízdu na hasičském voze z roku 1911, zkoušku armádního vznášedla s výkonem 20.000 koní či jízdu v batmobilu.

Nejenže se Leno automobilem projel, ale popovídal si i s Kevinem Czingerem, zakladatelem a ředitelem společnosti Divergent 3D, jež sporťák připravila. Dozvídáme se, že vnitřní konstrukce je vytisknuta na 3D tiskárně a vyztužena prvky z uhlíkových vláken.

Výsledkem je pevná struktura, která může být zhotovena během několika minut. Tvary ani využití přitom nejsou nijak omezeny, řešení lze uplatnit na všech typech vozů a dokonce i motocyklech. Pro zajištění optimální hmotnosti sahají tvůrci po vybraných materiálech: hliníku, titanu a již zmiňovaných uhlíkových vláknech.

Společnost Divergent 3D nemá v úmyslu stát se další automobilkou s alternativními technologiemi výroby. Naopak chce své řešení nabídnout již zajetým výrobcům, kteří by tak mohli ušetřit náklady a zefektivnit stavbu aut. Již nyní Czinger navázal spolupráci s francouzskou skupinou PSA, pro kterou tiskne vybrané kovové komponenty. Uvidíme, kdy a jakým směrem se spolupráce rozšíří…

Související články

Témata
15. 12. 2017 10:07
tlaciaren
...ten nazov tlaciaren....je uplne uplne zavadzajuci...tazko nazvat tlaciarnou stroj pracujuci pri vysokom tlaku,teplote z roztavenym kovom/praskom/...ono potom tlaciaren a tiez 3D..je vlasne kazdy lis..
15. 12. 2017 09:38
a co cestina
>:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku