Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bugatti Type 57 SC stojí skoro miliardu, tahle nádhera je za méně než 3 miliony. Proč?

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Vydařená replika kombinující francouzskou eleganci a americkou techniku je nyní na prodej.

Bugatti Type 57SC Atlantic patří mezi nejkrásnější vozy historie, čemuž odpovídá také extrémní cena každého z několika málo vyrobených kousků. Fanoušci elegantních tvarů francouzského sportovního kupé z třicátých let, kteří nemají na kontě stovky milionů, si však mohou najít cestu k tomuto skvostu automobilové historie alespoň prostřednictvím replik.

Jedna z nich se přitom aktuálně prodává na webu Hemmings, jak upozornili kolegové z The Drive, přičemž cena je nastavena na 124.995 dolarů, což je zhruba 2,7 milionu korun. Není to sice málo, pro srovnání ale můžeme připomenout, že originální vůz Bugatti 57SC Atlantic Coupe z roku 1938 ve sbírce Ralpha Laurena byl v roce 2016 oceněn na 40 milionů dolarů (cca 875 milionů korun).

Video se připravuje ...

Replika podle fotek v galerii vypadá propracovaně, ostatně během výroby měly být vyráběny i speciální formy pro odlévání některých hliníkových dílů. Karoserii zdobí nádherná modrá barva Atlantic a nechybí řada chromovaných detailů. Tahle replika se zkrátka řadí mezi ty skutečně povedené.

Úpravce si dal práci i s interiérem, který už se ale od originálu v mnohém liší. Vůz dostal zakázkově vyrobený dřevěný volant, sedadla čalouněná kvalitní černou kůží, palubní deska je zdobená pravým dřevem i nerezovým dekory a nechybí ani sebevražedné dveře. Z komfortní výbavy můžeme zmínit funkční klimatizaci nebo zakázkové audio.

Video se připravuje ...

Základem repliky se stal Chevrolet Corvette C4 z roku 1989, ze kterého vůz převzal všechny mechanické komponenty i motor. Tím by měl být atmosférický 5,7litrový osmiválec LT4, spojený s automatickou převodovkou, jehož výkon se může pohybovat okolo 300 koní. Jízdu navíc usnadní posilovač brzd i řízení.

Parádní replika tak nabízí elegantní vzhled, komfort a zřejmě i dostatek výkonu pro zajímavé svezení. Při ceně, která je oproti originálu skoro až úsměvná, pak nepochybujeme o tom, že si jistě brzy najde nového majitele. Ostatně kdo z nás by se nechtěl kochat pohledem na tvary jednoho z nejhezčích vozů historie, který má navíc i velice zajímavou minulost?

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme