Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac ATS-V: Konkurent M3 a C 63 AMG dostane šestiválec a manuál

Michal Fokt Michal Fokt 23. 8. 2013 • 03:16
5
Sportovní americký sedan střední třídy vyrazí proti konkurenci s novým dvěma turby přeplňovaným V6 o objemu 3,6 l a manuální převodovkou.

Byly doby, kdy americká auta byla až na samém chvostu zájmu řidičů toužících po sportovním svezení. Nyní to vypadá, že budou na nějaký čas ta jediná, která nabídnou tradiční hodnoty, vyhledávané řídnoucí komunitou petrolheadů.

O čem je řeč? Zatímco C 63 AMG můžete mít pouze s automatem a ke stejnému kroku se chystá i BMW u příštího M3 (a kupé M4), chystaný ostrý Cadillac ATS-V, jehož možnou podobu jsme vám před časem ukázali, bude prý k mání i se šestistupňovým manuálem. To je dobrá zpráva už proto, že americká média považují výchozí sedan ATS za sportovnější, s lepšími reakcemi a přesnějším řízením, než v těchto ohledech vyhlášené trojkové BMW.

Cadillac má údajně vybavit ATS-V svým novým V6 3,6 l Twin Turbo, jenž už dostal v rámci modelového roku 2014 i luxusní sedan XTS a chystá se i pro menší CTS Vsport. Nový šestiválec zatím disponuje výkonem 306 kW (416 k) a točivým momentem 583 N.m, není ovšem vyloučeno, že pro potřeby sportovního modelu budou jeho parametry ještě zlepšeny.

To je ta dobrá zpráva. Tou horší je, že Cadillac tentokrát nepočítá s využitím techniky modelu Corvette pro výkonný model nejluxusnější značky koncernu. Jinak řečeno prestižní Cadillac XLR už se v nabídce automobilky neobjeví a Vette si svou exkluzivitu ponechá. Žádný div, Cadillac XLR s 15 tisíci prodanými kusy během osmi let můžeme označit za jasný propadák.

Témata
Avatar - fOE
23. 8. 2013 18:58
Re: M3 dostane konkurenci
Zajimave. Jeste ho nikdo nejel, jeste nikdo nejel ani novou M3 tak by me zajimali ty reference >:D
Avatar - JDM
23. 8. 2013 18:53
Re: M3 dostane konkurenci
nebude to první cadillac "lepší" než M3 :-!
23. 8. 2013 15:32
Re: M3 dostane konkurenci
Ale samozrejme, ze nikomu nic neukradne a uz obzvlaste ne v Evrope, kde Cadillac vubec nema zajem sva auta prodavat. Kdo by si koupil auto na ktere tu skoro neexistuje servis, ktere ma navigaci bez moznosti upgrade map ci ktere nikdo nikdy nekonstruoval s ohledem na evropske podminky?
Avatar - Hafol
23. 8. 2013 14:44
Re: M3 dostane konkurenci
Opravdu hezké a originální. Auto co má tvář a koule, žádná napodobenina. :yes:
Avatar - Barrichello
23. 8. 2013 12:13
M3 dostane konkurenci
a hodně zajímavou.
Cadillacu se povedl vůz, který by se mohl trefit do vkusu evropanů a v USA ukrást D3 část ze svých tradičních klientů.

Podvozke dle všech referncí je lepší jak u němců, pokud bude nižší cena tak spolu s tradičně výbornými motory >:D
Není tzv. o čem

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku