Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac Elmiraj: Vize budoucnosti (+video)

Jan Mička Jan Mička 16. 8. 2013 • 06:55
14
11
Zobrazit náhledy (14)
Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac
Cadillac již před dvěma lety představil svou vizi budoucího designu. Nový koncept Elmiraj na ni navazuje a posunuje zase o kousek dál.

Cadillac Elmiraj navazuje na fantastický koncept Ciel, který se představil před dvěma lety na Concours d’Elegance v Pebble Beach. Novinka šokuje masivní přídí s rozměrnou maskou chladiče a nejmodernější světelnou technikou. Čistotu nic nenarušuje ani vzadu. Přes celý vůz se táhne charakteristická linka, která jej podélně rozděluje. Koncept stojí na 22“ leštěných kolech, za kterými jsou schované ostré brzdy s keramicko-karbonovými kotouči.

Uvnitř kupé najdeme čtyři samostatná místa k sezení a materiály, které nemají u ostatních značek obdoby. Sedadla, loketní opěrka a přístrojová deska jsou obšity velbloudí kůži, celkovou eleganci doplňuje obložení z ručně broušeného brazilského dřeva.

Protože žijeme ve 21. století, nesmí chybět ani nejnovější elektronické systémy. Středové konzole dominuje výsuvný dotykový displej s úhlopříčkou 10“. Přístup do druhé řady je usnadněn samotnými sedačkami. Přední sedadlo se může elektricky posunout až o 250 milimetrů dopředu, to zadní přijde naproti o 100 milimetrů. Po usazení osob se vše vrátí do původní polohy.

Pod nekonečně dlouhou přední kapotou se nachází opravdový skvost. Dvakrát přeplňovaný motor V8 má maximální výkon 373 kW a točivý moment 500 N.m. Přenos početného stáda na vozovku obstarávají zadní kola.

Koncept Elmiraj se stejně jako dříve představený kabriolet Ciel do prodeje nedostane. Na obou vozech jsou však patrné propracované vize, které se v budoucnu objeví u produkčních modelů Cadillac. Jak to tak vypadá, máme se skutečně na co těšit!

Související články

Témata
18. 9. 2013 20:34
OMG
Bravo Cadillac! To se da uz rict desing. Dokonalost sama!
16. 8. 2013 23:12
Re: Co dodat?
pokud jej takhle budou vyrabet tak sis jej koupim!
Avatar - Barrichello
16. 8. 2013 21:49
Re: Co dodat?
nádhera, absolutní dokonalost
Avatar - PTS
16. 8. 2013 20:12
Nevím, nevím
Klidně mě zavalte palci dolů, ale to auto na těch statických fotkách vypadá jako [odkaz] , když nepočítám interiér, tak se mi líbí jen z tohoto úhlu [odkaz] . :-! Chtělo by to živý kontakt a "ošahat si ho"... PS. Takto si představuju "minimalistický a ostrý" design, né tak, jak nám to podává Škoda >:-[]
Avatar - PERNO
16. 8. 2013 13:10
fuuha
krása, toto keby vyrábali v tejto podobe tak sa to určite bude predávat!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud