Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čekáte na nové levné Tesly? Možná budete zklamáni, o co půjde

Marek Bednář
Diskuze (53)

Cenové dostupné vozy značky Tesla budou podle nové zprávy „oholené“ Modely 3 a Y. Na světě mají být do roka, slibuje Elon Musk.

Americká automobilka Tesla plánovala uvést na trh nový, menší model, pro který se v automobilových médiích vžilo označení Model 2. Zkraje dubna agentura Reuters s odkazy na zprávy zevnitř automobilky napsala, že plány na jeho výrobu putovaly do koše, což šéf Tesly Elon Musk promptně označil za lež. Ať to bylo jakkoliv, uvést na trh levný elektromobil Tesla stále plánuje – ovšem možná jinak, než původně zamýšlela.

Podle nové zprávy agentury Reuters totiž má automobilka nový plán, který zní tak, že levné tesly budou „oholenými“ Modely 3 a Y. Firma prostě použije již vyvinutou platformu, která se prodává už několik let a její vývoj by tedy měl být zaplacen, nebo by se tomu aspoň měl blížit. To je přístup, který léta provozuje řada tradičních automobilek nejen z Detroitu, ale i z Evropy a dalších míst.

Video se připravuje ...

Chystané vozy mají být „lépe dostupné“, což neznamená, že budou přímo levné. Modely 3 a Y v současnosti začínají v USA na 39, resp. 43 tisících dolarů (915 tisíc, resp. 1,01 milionu korun), v Česku jsou základní ceny 1.029.490 korun za Model 3 a 1.120.400 korun za Model Y. V obou případech mají vozy pohon pouze zadních kol a za suitu poloautonomního řízení Autopilot je nutno připlatit nejméně 100 tisíc korun.

Automobilka uvádí, že tento způsob uvedení levnějšího auta na trh bude znamenat, že ono auto – či auta – přijde dříve, než kdyby vyvíjela menší auto od základu. Snížení ceny však bude menší a náběh výroby na plné obrátky pomalejší. Jaká bude základní cena nových modelů, jak se budou jmenovat a zda skutečně přijdou na trh zhruba do roka, jak Musk slibuje, se zatím musíme nechat překvapit.

Anketa

Věříte, že se splní Muskova slova a levnější tesla bude na trhu do roka?

Určitě ano.
Když už je všechno vyvinuto, snad ano.
Ještě nikdy nic takového nesplnil, takže ne.
Je mi to jedno, teslu si stejně nekoupím.

Marek Bednář
Diskuze (53)

Doporučujeme

3. 5. 2024 00:34
Re: Pokojne by stačilo auto...
Tiez nechapem to nahananie vysokeho vykonu u elektro-aut. Naco? Aby som si dva-tri krat mohol vychutnat akceleraciu? Ovela radsej by som bral vyssiu kapacitu baterie. Za mna optimalne by bol motor s vykonom ~200kW a 200kWh bateria. To vsetko v aute strednej triedy, s hmotnostou do 2t a cenou do 1mil Kc. Ale to by som asi chcel vela...
2. 5. 2024 21:54
Re: "Oholená" Tesla
Tak ještě by mohli udělat sedačky po vzoru 2CV :-[] :

https://www.auto.cz/…rizovala-francii?…

Svědci Elonovi by mu ještě tleskali ;-)
2. 5. 2024 17:26
Re: Nové zprávy ze světa nařizované elektrodebility
Však ano, násilně prosazovaná elektrodebilita je totální hovadina a cesta do pekel! :-O :no:
Avatar - Mikesus
2. 5. 2024 16:03
Re: Klebety
Díky za doplnění. To jsem nevěděl, že na to přešli u 777 a 787.
2. 5. 2024 14:04
Re: Klebety
by-wire do automotiv rizeni a brzdění prijde driv nebo pozdeji.
Technicky to prinasi mnoho zjednodušení a s nástupem autonomniho rizeni je to je vlastne nutnost.
Jde jen o to kdo s tim prijde prvni ve vetsim rozsahu.