Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Češi proti Euro 7. Auta má zdražit o desítky tisíc!

ČTK ČTK 6. 2. 2023 • 06:21
36
37
Zobrazit náhledy (36)
Mazda CX-5 Mercedes-Benz C Mercedes-Benz C Mercedes-Benz V Mercedes-Benz V Nissan Qashqai Opel Zafira Life Peugeot 208 Peugeot 2008 Peugeot 2008 Peugeot 3008 Peugeot 3008 Renault Captur Renault Captur Renault Clio Renault Clio Renault Zoe Renault Zoe Seat Ibiza Suzuki Vitara Suzuki Vitara Toyota C-HR Toyota C-HR Toyota C-HR Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Polo Volkswagen Transporter Volkswagen Transporter

Sněmovní výbor pro evropské záležitosti dnes podpořil výhrady české vlády k souboru evropských nařízení na zavedení přísnějších a rozsáhlejších emisních limitů u všech typů vozidel na evropských silnicích, známých také jako Euro 7.

V tiskové zprávě o tom informoval člen výboru a poslanec ODS Pavel Staněk. Vláda ve své rámcové pozici mimo jiné označila návrh evropského nařízení za příliš ambiciózní. Kabinet se obává, že rozsah požadavků, jakož i navržený časový rámec pro jejich plnění může zásadním způsobem ohrozit budoucnost automobilového průmyslu v ČR a způsobit vážné ekonomické a sociální dopady.

Členové výboru podle Staňka vyslyšeli varování zástupců automobilového průmyslu i odborníků, kteří upozorňují, že požadavky navržené Evropskou komisí povedou k významnému zdražení a snížení dostupnosti automobilů a ve výsledku přispějí k tomu, že v Evropě budou déle jezdit starší vozidla, která způsobují řádově vyšší znečištění. Česká strana bude usilovat o změny náběhu příslušných požadavků a také o úpravu parametrů některých zkoušek v reálném provozu. Pokud se návrh nařízení nezmění tak, aby odrážel zásadní připomínky české strany, nebude ho moci Česko podpořit, stojí v materiálu pro poslance.

Nové a přísnější emisní limity pro nové osobní i nákladní automobily mají proti dnešním standardům ještě více snížit zplodiny oxidů dusíku a pevných částic vypouštěných do ovzduší. Norma Euro 7 sladí limity pro benzinová a naftová auta, vozidla jí budou muset vyhovovat dvakrát déle než dosavadním standardům a kromě výfuků se bude vztahovat i na brzdy a pneumatiky. Pokud návrh schválí členské státy a Evropský parlament, měla by pravidla pro nová osobní auta platit od poloviny roku 2025, pro nákladní o dva roky později.

Video se připravuje ...

Výrobci automobilů dávali už během přípravy normy najevo obavy ze zvýšených nákladů v době, kdy začali ve velkém vyvíjet elektrické automobily. Kvůli normě automobilky podle Bruselu nebudou muset používat nové technologie a přechod na Euro 7 se promítne do ceny nových aut nejvýše v řádech několika tisíc korun. Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) v úterý varovalo před negativními důsledky normy Euro 7. Podle sdružení by mohla zdražit automobily v průměru o 2000 eur (téměř 48.000 Kč) a podkopat poptávku.

Doporučujeme

Témata
8. 2. 2023 11:48
Re: Re: Prínosy?
2100 predpoklad cina z 1,4mld na cca 800 mil obyvatelov, cela europa pokles, afrika z 1,8 mld na 4mld
Avatar - Hammunasakra
7. 2. 2023 08:59
Re: Jakypak desitky tisic
:yes: :-)
Avatar - speedfred
7. 2. 2023 07:57
Re: Prínosy?
Zaujímavé info, skoro až na zaplakanie.
7. 2. 2023 07:42
Re: Za komančů jsem se styděl
Přesně tak!
7. 2. 2023 07:25
Re: Prínosy?
4. Populační exploze. Třeba v Nigérii každý rok přibývá zhruba 5 milionů lidí. Jedno nové Slovensko každý rok.

Jinak ano, máte pravdu. Je to skrytá snaha omezit auta v EU. Green deal a podobné nesmysly jsou ale nejvíce nebezpečné v tom, že odvracejí zrak od ničení naší planety a v mnoha ohledech ničení ještě podporují. Zvýšení materiálové náročnosti kvůli těžbě vzácných surovin, kácení lesů celeho světa kvůli evropským elektrárnám na biomasu atd.