Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Český řidič, jenž v Německu riskantně předjížděl, dostal vězení

ČTK ČTK 13. 12. 2019 • 12:53
28

Na dva roky a tři měsíce do vězení dnes soud v německém Pasově poslal českého řidiče kamionu, který začátkem letošního roku v Bavorsku Německu riskantně předjížděl a ohrozil protijedoucí školní autobus. Rozsudek není ještě pravomocný, obhájce pro 53letého muže žádal podmíněný trest.

Jaroslav Novotný byl odsouzen za úmyslné ohrožení bezpečnosti v silničním provozu. "Především svým činem ohrozil na životě několik lidí," řekl mluvčí soudu Maxmilian Kitzbichler. Novotný navíc nesmí čtyři roky řídit, zákaz se ale týká jen Německa a ne Česka. Státní zastupitelství navrhovalo, aby šel do vězení na nejméně tři roky a za volant v Německu nesměl pět let. V srpnu ho prokuratura obžalovala z pokusu o vraždu, v říjnu soud ale kvalifikaci jeho chování zmírnil.

"Jde o velmi tvrdé rozhodnutí," řekl obhájce Novotného Bruno Fuhs po vynesení rozsudku. Tvrdí, že řidič tento čin neplánoval a šlo o "spontánní rozhodnutí".

Případ se stal letos v lednu na silnici B12 v Bavorsku v německo-českém pohraničí. Novotný jiné nákladní auto předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu. Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Riskantní manévr zachytila kamera z kabiny v nákladním voze, který Novotný předjížděl.

Česko řidiče vydalo do Německa k stíhání koncem června.

Související články

Témata
Avatar - Alf1k
16. 12. 2019 02:53
!!!
B12 jezdím často. Žadnej čas navíc nezískal, nemusí bejt ani špička, stačí jet prostě “za světla” přes den a už i pomalu s osobákem při dnešním provozu tam nemá smysl nějak extra předjíždět - dojedeš hned další kamion. A s kamionem je to už úplná demence. Za mě :yes: Ty rodiny by fakt nezajímalo proč, nebo co, nějaký nátlaky zaměstnavatele! Zrovna na tomhle místě ten “člověk” ani nemohl vidět do protisměru, takže jen o přejetí nějaký čáry se fakt nejednalo.
Avatar - pradeda777
14. 12. 2019 17:50
Re: Stát se může cokoliv, ale
Chlápek měl možná odježděno 30 let a snad i víc. Takže za tu dobu 2 prů-sery není žádná zvláštnost. A to řízení v opilosti mohlo být také jen za velkou desítku. A bacha, firmy jsou dnes rády, že vůbec nějakého řidiče seženou....
To ale neznamená, že bych ho chtěl totálně omlouvat za tento manévr....ale také si myslím, že se to mohlo řešit podmínkou.....
Avatar - Otrava
13. 12. 2019 22:06
Re: Nazor
Dobře... a kolik vážně potrestaných lidí za psaní na mobilu za jízdy znáte? .) A o tom píšu. Samozřejmě že jedno zatčení svět nezmění, ale minimálně se o tom mluví. Jde o to, aby takových postihů bylo více (třeba menších, ale aby se vědělo, že hrozí nepříjemný trest).
Avatar - white label
13. 12. 2019 20:42
Re: Stát se může cokoliv, ale
Přesně tak, když se tam protáhne motorkář, nebo někdo s malým hbitým sporťáčkem, je to taky špatně a zaslouží to trest, byť by to proti tomuhle trvalo jen zlomek času (doslova, takže by to zřejmě stihl relativně v pohodě), ale udělat to s obrovským a těžkopádným kamionem je neskutečná otrlost/drzost a hlavně nezodpovědnost a bezohlednost. Kdyby ten kamion, kterého předjížděl, ve finále nepřibrzdil, skončilo by to tragicky, protože podle videa je jasně vidět, že dál už by se nevlezl s protijedoucím autobusem, který by neměl kam uhnout. Takto řízený kamion je potenciální zbraň mimořádného kalibru.
Avatar - xxc
13. 12. 2019 17:56
Re: Ceske kamiony v DE
Co take robia ti vodici kamionov?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud