Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Beat dostane nový naftový tříválec

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (2)
Indická pobočka GM v červenci spustí prodej Chevroletu Beat s litrovým turbodieselem.

V Indii je pod názvem Beat nabízena druhá generace Sparku. Jedním z důvodů pro použití jména původního třídveřového konceptu z roku 2007 je odlišení od stále nabízené první generace Sparku.

Chevrolet Beat Diesel má pod kapotu dostat přeplňovaný vznětový tříválec o objemu 936 cm3. Malý turbodiesel s rozvodem DOHC a čtyřmi ventily na válec by měl podle neoficiálních informací disponovat výkonem 44 kW (60 k), točivý moment bude vrcholit 150 Nm při 1700 min-1.

S malým litrovým turbodieselem bude standardně spolupracovat pětistupňová manuální převodovka. Spotřeba paliva se má u Beatu Diesel na 14palcových kolech pohybovat okolo 4,16 litru nafty na 100 km.

Malý turbodiesel má být odpovědí General Motors na stále se zvyšující ceny benzinu v Indii. Při uvedení na trh zde má být jediným zástupcem své kategorie se vznětovým motorem. Výroba naftového tříválce má probíhat v závodě Talageon Chevrolet India.

Beat je v současnosti na indickém trhu nabízen pouze se zážehovým čtyřválcem o objemu 1,2 litru. Ten zde ve verzi spalující benzin disponuje výkonem 61 kW (83 k) a točivým momentem 108 Nm. V nabídce je i provedení spalující zkapalněný ropný plyn (LPG) s výkonem 59 kW (80 k) a točivým momentem 104 Nm.

JAKE.AUTO.CZ: Chevrolet Spark (M300): všechny testy a další články

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (2)
9. 7. 2011 00:30
Re: Který výrobce bude první
Je to vůbec technicky možné? Řekl bych, že ne. Navíc to není potřeba, spíš bych byl pro uvedení malého dieselu optimalizovaného na fritovací olej a podobné levné břečky :-)
Avatar - Ada je zase tady
5. 7. 2011 05:24
Který výrobce bude první
a uvede na trh diesel na LPG nebo ještě lépe na CNG? Takový vůz by byl obchodně velmi úspěšný.