Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Camaro po Paulu Walkerovi je na prodej. Má nezaměnitelnou patinu

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Paul Walker se ve filmech proslavil po boku japonských Nissanů Skyline GT-R, ale v reálném životě měl rád i klasické ameriky. Důkazem je zachovalý Chevrolet Camaro Z/28 RS, který je právě na prodej.

Koncem loňského listopadu tomu bylo deset let od tragického úmrtí hollywoodského herce Paula Walkera. V celosvětové automobilové komunitě byl populární díky úspěšné filmové sáze Rychle a zběsile, a navíc byl „petrolhead“ tělem i duší. Paul Walker byl nadšeným závodníkem i sběratelem zajímavých aut všech typů stáří, a když se začala rozprodávat jeho sbírka, všichni zájemci přispěchali se spoustou slavných dolarovek.

A teď se objevil na prodej další kousek, jehož bývalým majitelem byl sám Paul Walker. Aukční společnost Mecum Auctions bude na letošní srpnové aukci v kalifornském Monterey prodávat kultovní Chevrolet Camaro RS Z/28, které Paul Walker vlastnil spolu se svým kamarádem a společníkem Rogerem Rodasem. Společně zahynuli v desetiválcovém supersportu Porsche Carrera GT, když havarovali při rychlé jízdě na starých pneumatikách s nedostatečnou přilnavostí.

Vraťme se však ke camaru, protože nový majitel dostane příležitost, jakou oni dva už nestihli. Legendární konkurent úspěšnějšího Fordu Mustang byl vyroben v roce 1969, má vidlicový osmiválec s manuálem originální specifikaci Z/28 doplňuje i tehdy volitelný balíček Rally Sport (RS). V minulosti údajně ujel jen 22.693 mil, přibližně 36,5 tisíce kilometrů, ale potřebuje lehkou renovaci.

Video se připravuje ...

Originální modrá barva Le Mans Blue je totiž po 55 letech na světě pořádně zašlá a s viditelnou povrchovou korozí má camaro zajímavou patinu. Interiér je ve výrazně zachovalejším stavu, a pokud se nový majitel rozhodne dát vozu nový lak, dosáhne ideálního kompromisu mezi hezkým autem zvenku a klasickou amerikou s nezaměnitelnou atmosférou uvnitř.

Pro všechny sběratele klasických aut z Ameriky pak je největším lákadlem skutečnost, že i přes pár kosmetických nedostatků je camaro z garáže Paula Walkera v originálním stavu. Těžko se však odhaduje výsledná prodejní cena, která se kvůli bývalým majitelům může vyšplhat do závratné výše. Očekávanou prodejní částku neuvádí ani oficiální nabídka na internetových stránkách společnosti Mecum Auctions.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme