Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet Impala 50th Anniversary Edition: antilopa slaví narozeniny

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 12. 2007 • 23:22
21
17
Zobrazit náhledy (21)
Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala Chevrolet Impala
Automobilka Chevrolet si podobně jako ostatní severoameričtí výrobci zakládá na historických kořenech svých modelů. V roce 2008 se chystá oslavit 50. výročí sedanu Impala, který se jmenuje stejně jako jedna z nejhezčích afrických antilop.

Na jaře roku 2008 se do showroomů Chevroletu dostane speciální provedení Impaly s označením 50th Anniversary Edition. Základem pro tuto verzi se stane Impala LT.

Výroční Impala se pochlubí rozšířenou výbavou. Exteriér vylepší zadní spoiler, označení „50th Anniversary“ na C-sloupku a osmnáctipalcová litá kola, která nahradí původní šetnáctipalcové disky. Zájemci si budou moci vybrat mezi černým (Black Granite Metallic) nebo červeným (Red Jewel Tintcoat) lakem karoserie.

V interiéru je použito dvoubarevné kožené čalounění s logem „50th“ na opěrkách hlav předních sedadel. Řidič bude mít k dispozici sedadlo nastavitelné v osmi směrech a kožený volant s ovládáním audiosoustavy. Nechybí samozřejmě pamětní plaketa k 50. výročí. Součástí výbavy je i navigační systém.

Pod kapotou výročního modelu pracuje zážehový šestiválec do V o objemu 3,5 litru, disponující výkonem 157 kW (211 k) a točivým momentem 290 Nm. Síla motoru je přenášena na kola přední nápravy prostřednictvím čtyřstupňové automatické převodovky. O lepší jízdní vlastnosti se má postarat sportovní podvozek FE3, nahrazující cestovní provedení FE1 a standardním vybavením se stane i ABS.

Chevrolet Impala se do prodeje dostal poprvé v roce 1958, kdy představoval nejvyšší stupeň výbavy tehdy velmi oblíbeného modelu Bel Air. Tato verze zaznamenala prodejní úspěch a prvního roku její existence se pro ni rozhodlo 60.000 zákazníků. V následujícím roce se z Impaly stává samostatný model, poháněný osmiválcem o objemu 5,7 litru s výkonem 250 kW (335 k). V druhém roce prodeje si odvezlo Impalu 175.000 nových majitelů.

V šedesátých letech se Impala v provedení SS stala jedním ze zakladatelů třídy výkonných amerických automobilů známých jako „Muscle Cars“. Model SS byl například v roce 1961 nabízen s motorem 5.7 V8 ve třech výkonových verzích nebo s osmiválcem o objemu 6,7 litru, poskytujícím výkon 313 kW (425 k).

Chevrolety se jménem Impala stály na vrcholu nabídky značky se sesterským modelem Caprice až do poloviny osmdesátých let. V roce 1985 Impala v tichosti odešla a k zákazníkům se vrátila až v roce 1994 jako výkonný „Muscle Car“ s označením SS a pohonem zadních kol. V roce 1996 tento model opět končí a Chevrolet se ke jménu Impala vrací až v roce 2000, kdy nastupuje provedení s pohonem předních kol. Zatím poslední generace je na trhu od modelového roku 2006 a je na ní založen i výroční model.

Témata
20. 12. 2007 18:31
Re: Amerika
Přesně tak :yes:
Avatar - Poustnik
19. 12. 2007 18:47
Souhlasím - exterier - šedivá myš, ale interier paráda a cel
Když jsme se teď rozhodovali na Oahu, Hawai, jestli si půjčíme Pontiak Grand Prix, nebo Chevrolet Impala, vyhrála to na celé čáře. Chtěl jsem si půjčit Pontiak, abych vyzkoušel něco nového, s Impalou jsme už objeli celý Americký západ, ale bouchal jsem se v ní hlavou o strop, vzádu taky nic moc a kufr malý. Impala má vysokou střechu, takže vepředu i vzadu mám ještě 10 cm do stropu, když jsem potřeboval vzadu nakrmit děti, tak si tam člověk sedí královsky, kufr má jak hangár, tam se vejde všechno a nemusí se s tím člověk rovnat, jen nechápu, proč má tak malinký kaslík spolujezdce. A má pár vychytávek, co jinde nevidíte - třeba lampičky pro přední sedadla zabudované ve zpětném zrcátku - jsou níž a směrovaná a tak řidiče tolik v noci neoslňují, když potřebujete v noci nalistovat nějakou adresu...Hoj!!! :-)
19. 12. 2007 18:18
Re: Amerika
Vidno, že si sa v žiadnej amerike nikdy neviezol. odporúčam skúsiť.
19. 12. 2007 18:17
Re: Chevrolet
Asi tak. Smutné je iba to, že kedysi bol každý model niečím osobitý, výnimočný, nezameniteľný s niečím iným. Predstavovaná Impala sa stratí v dave, dokonca mám pocit, že vstrebala už niečo aj z japonskeého dizajnu...chýba jej trochu osobitosti...podľa mňa.
19. 12. 2007 18:14
Re: Chevrolet
Vidím, že inteligent je podľa Teba ten, čo kydá na iných a k autu nenapíše nič. Je mi Ťa ľúto. Je až udivujúce, ako Ťa dokáže rozčúliť názor, že súčasná Impala už nie je taká výnimočná a krásna ako kedysi. Ale na pochopenie takéhoto názoru treba aj trochu IQ a vedieť čítať medzi riadkami, vieš? Tak sa skľudni, Daniel, tvoj príspevok je ako DNA, neschováš sa, ani keď prídeš ako anonym.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku