Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Vypadají jako skutečnost

Jan Zajíc Jan Zajíc 20. 8. 2019 • 20:01
24
3
Zobrazit náhledy (24)
Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost Chlapík vytváří úžasné fotky s modely aut. Některé vypadají jako skutečnost

Maďarský fotograf Benedek Lampert se chlubí zajímavou tvorbou. Fotí totiž zmenšené modely, z nichž vytváří scény, které mají vypadat jako reálný svět. A dělá to evidentně dobře.

I proto si jeho práce všimlo maďarské zastoupení automobilky Škoda, které ho vyzvalo, aby s pomocí modelů (v měřítku 1:43) škodovek vytvořil několik fotografií, které mají vypadat jako skutečné reklamní snímky.

A tak Benedek vzal modely Kodiaqu, Superbu, Karoqu, závodní Fabie R5 nebo 130 RS či Superbu 913 z roku 1938, pro každé autíčko postavil unikátní scénu a dal se do focení.

Vymyslel dokonce i speciální efekty, které mají simulovat reálné podmínky - například sníh nebo kouř od pneumatik. Lampertovým cílem je totiž co nejméně úprav ve Photoshopu. V některých případech se jim přesto nevyhnul.

Výsledek najdete v galerii. A podívat se můžete i na videa ze zákulisí, která ukazují, jak takové snímky vznikají a kolik času a práce zabere příprava - je to vážně fascinující podívaná.

Po spolupráci se Škodou pak Lampert nafotil podobný set i s Mercedesem třídy G.

Související články

Témata
Avatar - Dinar
21. 8. 2019 07:23
To muselo
dát práce, a přitom taková blbost... :-) :yes:
Avatar - KANKUNEN
20. 8. 2019 22:59
Re: ???
Kankunen má v garáži plakát :-!
20. 8. 2019 22:12
???
... a žralok na Jadranu sežral učitelku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku