Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler zavřel čtyři továrny, ohrožena je celá produkce automobilky

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 5. 2. 2008 • 14:51
4
Americká automobilka Chrysler je po eskalaci sporu s dodavatelem autodílů Plastech Engineered Products bez dodávek některých dílů, což může brzy ohrozit celou produkci automobilky.

Americká automobilka Chrysler byla v pondělí nucena uzavřít čtyři své americké továrny. Na vině je spor s dodavatelem plastových autodílů Plastech Engineered Products, který minulý týden v pátek požádal o ochranu před věřiteli. Úpadek amerického dodavatele prozatím neohrozil další odběratele, mezi kterými jsou i General Motors, Ford Motor nebo Toyota Motor.

Chrysler minulý pátek vypověděl všechny své smlouvy s Plastechem z důvodu pokračujících finančních problémů dodavatele. V dokumentech, které Chrysler předložil konkurznímu soudu v Michiganu uvádí, že může na základě vzniklé situace dojít k brzkému uzavření 12 montážních továren automobilky. Dodavatel totiž již dříve přestal Chrysleru dodávat díly. Továrny Chrysleru pracují na bázi aktuálních dodávek podle aktuálních potřeb, takže každý výpad se okamžitě dotkne výroby.

Chrysler se u konkurzního soudu dožaduje obráběcích strojů Plastechu, na které má podle svého tvrzení vlastnický nárok. Tyto stroje chce Chrysler po vydání poskytnout jinému dodavateli. Soudce však toto pondělí odmítl přijmout rychlé vyřízení žádosti Chrysleru. Mnohé části zařízení, kterých se Chrysler dožaduje, jsou podle Plastechu součástí montážních linek, které slouží pro výrobu dílů pro jiné odběratele. Plastech rovněž zpochybňuje, že Chrysler zařízení skutečně vlastní.

Americká společnost Plastech Engineered Products byla založena v roce 1988, má 35 továren a zaměstnává 7 700 pracovníků.

Témata
Avatar - MajoThePuk
6. 2. 2008 10:49
Re: Blýska sa na lepšie plasty v US šrotoch
Americké súčiastky, anglické súčiastky, ruské súčiastky...aj tak sa všetky vyrábajú na Taiwane, Číne či iných šikmookých...máš to jedno viac menej. Dôležité je, že spĺňajú kvalitu, ktorú od nich výrobca(bohužiaľ nie zákazník)žiada..
6. 2. 2008 00:46
Re: Blýska sa na lepšie plasty v US šrotoch
No, ja bych se vubec neradoval, pokud by mi neco nevadilo, tak jsou to horsi plasty, vzdycky bych je vymenil za vyssi spolehlivost mechanickych ci elektr(on)ickych soucasti. Vetsi problem je, ze krachy velkych firem je prave to, co US ekonomika zrovna ted nepotrebuje, nezamestnanost roste a v soucasnem napjatem systemu je treba malo, aby ekonomika sklouzla do recese. Tak doufam, ze se brzy domluvi a neskonci to tak, ze plasty do US aut budou z Ciny vsechny.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud