Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chtěli byste vidět Škodu Vision E naživo? Stavte se do muzea škodovky!

Jan Mička Jan Mička 24. 4. 2017 • 09:42
10
10
Zobrazit náhledy (10)
Škoda Vision E Škoda Vision E Škoda Vision E Škoda Vision E Škoda Vision E
Škoda Auto vystavuje ve svém muzeu koncept Vision E. Není však stejný jako ten, který je aktuálně k vidění v Šanghaji.

Studií Vision E dala Škoda Auto jasně najevo, kudy se bude ubírat budoucnost jejích modelů. Značka věří v elektrický pohon, a není v tom sama. Na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji vystavuje svůj elektromobil i Volkswagen nebo Audi, přičemž čtyři kruhy jsou v otázce uvedení na trh patrně nejdál. Šanghajský koncept e-tron Sportback se sice začne prodávat až v roce 2019, norské zastoupení značky však dnes spustilo předobjednávky modelu e-tron quattro, jehož základy již předloni položil stejnojmenný koncept.

Ale zpátky ke škodovce. Ta sice v Šanghaji právě představuje koncept svého prvního elektromobilu, sami ale velmi dobře víte, že než k takové události dojde, je potřeba vyrobil hliněný model stejné velikosti a tvarů. A právě ten je aktuálně k vidění ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi. Prohlédnout si jej budete moci až do pátku 12. května, přičemž nemáte nejmenší šanci jej minout - nachází se totiž na českém místě přímo proti hlavnímu vchodu.

Jak výroba takového hliněného modelu probíhá, jste se mohli dočíst v obsáhlém článku kolegy Aleše Dragouna. Základem je kovový rám se vzpěrami, na který se aplikuje zhruba šesticentimetrová vrstva speciální zahřáté hlíny. Model v měřítku 1:1 je k nerozeznání od konceptu prezentovaného v Šanghaji, pochopitelně si však do něj nemůžete nastoupit, elektrický pohon byste v jeho útrobách také hledali marně, a samozřejmě i hmotnost je někde jinde – hliněný model váží 2,5 tuny.

Související články

Témata
Avatar - del42sa
25. 4. 2017 12:17
škoda
[odkaz]
25. 4. 2017 11:34
Zajdu se mrknout
pokud v ceně bude i možnost tenhle hnus (myslím toho VižonĚ) zapálit.
Avatar - Floyd
25. 4. 2017 01:12
Re: ja chcem...
>:D >:D >:D :yes:
24. 4. 2017 13:40
Re: Už zase Eee?
neuveritelna zumpa tady...
Avatar - Hammunasakra
24. 4. 2017 13:15
Re: Hned
Musíš jít po střípkách [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud