Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chystané SUV Jaguaru nebude SUV

Michal Fokt Michal Fokt 8. 12. 2014 • 00:44
14
2
Zobrazit náhledy (14)
Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar Jaguar
Připravovaný crossover Jaguaru prý nebude SUV v klasickém slova smyslu a to kvůli jeho výrazně sportovnímu a silničnímu zaměření.

Že Jaguar připravuje SUV model, je všeobecně známo, prodávat by se měl začít v roce 2016 a vývoj je tedy v plném proudu. Šéf firmy Jaguar Land Rover Ralf Speth nicméně informoval časopis Autocar, že nemáme počítat s klasickým SUV, což ostatně naznačuje i několikrát prezentovaná studie C-X17.

Podle Spetha je v rámci značky specialistou na SUV značka Land Rover a C-X17 do klasického schématu SUV nepasuje. Mnohem blíže mám mít k SAV (Sports Activity Vehicles) od BMW. Nový Jaguar tak bude orientován zejména na používání na silnicích a pohon všech kol bude využíván k získání maximální možné přilnavosti všech kol a tedy k dosažení co nejlepších jízdních vlastností.

Sama automobilka vůz pracovně označuje "sports crossover" a bude u něj kladen velký důraz na jízdní dynamiku, přestože si zachová vyšší stavbu karoserie a robustnost, typickou pro SUV. Nebude to tedy ani sporťák, ani SUV, ale něco mezi, víceméně větší a ještě "silničněji" orientovaná verze Range Rover Evoque. To nám ale Ralf Speth asi neříká nic nového, pouze potvrzuje to, co bylo vcelku očekávané.

Témata
Avatar - peter_ko
8. 12. 2014 20:18
Legenda prichádza
SUV od Jaguaru je pre mňa už doslova legenda, niečo ako SUV od Lamborghini, alebo znovuobnovenie výroby SAAB >:D
Avatar - Pekelná Micinka
8. 12. 2014 18:37
Dzipy koczkove
Hlavně aby to už bylo a vypadalo to jako tahle studie. Je to jedinej Jag, co se mi bez výhrad líbí, protože zde forma potkala účel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud