Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská automobilka si celkem drze vypůjčila design nového Bronca

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 7. 2020 • 20:29
15
1
Zobrazit náhledy (15)
Wey P01 Wey P01 Wey P01 Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco Ford Bronco

Design nové generace Fordu Bronco evidentně oslovil mnoho lidí, včetně designérů čínských automobilek.

Již v minulosti jsme psali o čínském modelu Haval DaGou, jehož příď byla bez pochyb alespoň částečně inspirována známými snímky Fordu Bronco. Záď však připomínala spíše Land Cruiser a navíc se značce Haval podařilo představit své SUV ještě před oficiálním odhalením Bronca (ačkoliv jeho uniklé snímky již pár měsíců kolovaly po internetu).

Čínská značka Wey, založená jednou z největších čínských automobilek Great Wall Motors již v roce 2017, se však evidentně u nového Bronca inspirovala ve velkém. Ostatně zřejmé je to již při prvním pohledu na nově poodhalený model s kódovým označením Wey P01.

Nejvýraznějším společným prvkem je opět příď, která dostala podobně tvarovanou kapotu, vystouplé blatníky a především kulaté světlomety s nápadně podobným světelným LED podpisem. Od Bronca se tak Wey P01 odlišuje alespoň odlišnou maskou chladiče.

Podobnosti si ale můžeme všimnout i při pohledu z boku, kdy se Wey P01 snaží zaujmout velkými a výrazně vytaženými blatníky a plastovým lemováním. Vzadu pak Wey odkazuje na Bronco nejen rezervou montovanou uprostřed dveří, ale především tvarem zadních svítilen.

Na rozdíl od Bronca ovšem Wey P01 dostal podélné střešní nosiče, které naznačují absenci demontovatelných střešních panelů. Zpětná zrcátka jsou pak instalována přímo na dveřích, zatímco Bronco je má umístěné na A-sloupcích. Wey tak pravděpodobně nenabídne ani možnost snadné demontáže dveří.

Značka Wey bohužel nenabídla žádný pohled do interiéru a mnoho toho nevíme ani o technice. Podle webu Autohome by ale P01 mělo být osazeno nezávislým zavěšením kol vpředu i vzadu. O pohonných jednotkách a systému pohonu všech kol se ale web nezmiňuje.

Související články

Témata
20. 7. 2020 18:50
Hej pane REDAKTOR !!!
Hej pane redaktor
potkat vás to je mor
čínská propaganda pohnutá
občanka pokuta
pět kilo na fleku
já dám se do breku
snad potom změknete
nechte to řeknete.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud