Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská skupina FAW hlásí posilu jako hrom. Její limuzíny bude navrhovat šéfdesignér Rolls-Royce

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 9. 2018
20
5
Zobrazit náhledy (20)
Hongqi L5 Hongqi L5 Hongqi L5 v Hongqi L5 Hongqi L5 Hongqi L5 Hongqi L5 Hongqi L5 Hongqi L7 Hongqi L7 Hongqi L7 Hongqi L7 Hongqi L7 Hongqi L7
Giles Taylor se nově stal osobou odpovědnou za design v čínské společnosti FAW, která staví kupříkladu luxusní limuzíny HONGQI. Kromě nich se ale zaměří třeba i na autonomní vozy.

Designér Giles Taylor má za sebou hodně zajímavou historii. Dlouhých 13 let působil u britské automobilky Jaguar a právě on je odpovědný za současné modely XJ či XK. Roku 2011 se stal součástí značky Rolls-Royce. O rok později se dostal na místo ředitele designu, kde působil až do dnešních dní. Je autorem poslední generace ikonického Phantomu či Cullinanu, se kterým značka vstoupila do světa sportovně-užitkových vozů. Taktéž se podepsal pod koncept Rolls-Royce 103ex, což je vize autonomního luxusu pro rok 2040.

A nyní má před sebou novou výzvu u čínské skupiny FAW. Tak daleko se ale z Velké Británie stěhovat nebude. Přemístí se do německého Mnichova, kde společnost vybudovala nové designové centrum. Zde bude dohlížet na svůj tým, zároveň ale představovat i nové vlastní strategie, ať už půjde o futuristické koncepty či výrobky určené k sériové produkci. Jeho hlavní náplní práce bude luxusní značka Hongqi.

„Velmi se těším na novou a vzrušující část mé kariéry u skupiny FAW. Hongqi je nejstarší a nejslavnější čínskou automobilovou značkou a má za sebou významnou a rozmanitou historii. Těším se na fascinující misi nejen pro Hongqi, ale i celou skupiny FAW, pro kterou chystáme zajímavé budoucí produkty,“ uvedl Taylor v tiskovém prohlášení.

Novou akvizici si pochvaluje i předseda FAW Xu Liuping: „V rámci trendu globalizace máme ideální příležitost pro stanovení jakéhosi měřítka. Potřebujeme specializovaný a zkušený tým, který dokáže spojit naši bohatou kulturu a vize a globalizovat je pro celý svět.“

Liuping se dále nechal slyšet, že Taylor se ještě před podpisem kontraktu pečlivě seznámil s čínskou kulturou a značkou Hongqi a má pro ni „hluboké porozumění“. „Jeho bohaté zkušenosti s konstrukcí špičkových luxusních vozů jsou neocenitelné. Věříme, že se mu podaří vybudovat novou prestižní značku. Tu nejlepší v Číně a slavnou po celém světě,“ dodal lídr automobilky, od které se v příštích letech jistě můžeme těšit na zajímavé kousky.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Tož,
Šimpanz
| 12. 9. 2018
No když koukám na nového Cullinana, tak mám pocit, že ho z RR spíše vyhodili než že by se on pro něco rozhodl.
Avatar - JohnST
Hong Q1
JohnST
| 11. 9. 2018
Tak ked poviem, ze som sefdizajner u Rolls Roycu, tak to nieco znamena. Ked poviem, ze som sefdizajner u Hong Fong ping tin vsetci sa zasmeju. Je to uplatna filcka ten manik. Hanba mu.... :no:
Avatar - traveldrive
Tož,
traveldrive
| 11. 9. 2018
A chumaji ako si ty sa nad tým smejú...
Avatar - H/K_svwet
Tož,
H/K_svwet
| 11. 9. 2018
oni tam na rozdiel od mnohych nasich europskych vychudnutych automobiliek maju peniaze neboj ;-) ... cina to casom stejne ovladne.. aj elektrovozy ;-)
Avatar - praděda7
Tož,
praděda7
| 11. 9. 2018
museli mu zaplatit královsky, když se rozhodl jít pracovat pro čínskou firmu co vyrábí auta se jménem HONG Q1....... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku