Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ČOI objevila další případy stočených tachometrů

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 17. 1. 2016 • 16:43
39
Kontroly opět ukázaly několik případů se stáčením kilometrů u ojetých vozů. Problémem byly i nepravdivě údaje uvedené u nabízených aut.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila loni nedostatky ve více než polovině kontrolovaných autobazarů. Prodejcům ojetých aut uložila 83 pokut ve výši 1,7 milionu korun. Inspektoři ve 23 případech prokázali, že údaje týkající se nabízeného vozu neodpovídají skutečnosti. Některá auta měla tachometr stočený o více než 100.000 kilometrů.

„Z kontrol inspektorů ČOI opět vyplývá, že podvodníci stáčející tachometry jsou nepoučitelní a dělají to ve velkém měřítku. Budu trvat na tom, aby se stáčení tachometrů stalo trestným činem. Trestná by ale samozřejmě měla být i samotná nabídka takového jednání,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Ze 115 kontrol zjistila inspekce porušení předpisů v 65 případech. Znalecké posudky byly vypracovány na 34 aut, u nichž vzniklo podezření, že informace uváděné o vozidle neodpovídají jeho skutečnému stavu.

K nejzávažnějším zjištěním patřilo uvedení nepravdivého údaje o počtu najetých kilometrů u vozidla Volkswagen Passat Variant. Ukazatel na palubní desce ukazoval stav 193.500 km. Na základě znaleckého posudku a dostupných informačních záznamů bylo ale prokázáno, že vůz měl najeto minimálně o 127.006 km více, než prodávající deklaroval při nabídce tohoto vozu.

Mezi nejčastější zjištěné nedostatky patřilo porušení zákazu používání nekalých obchodních praktik. Prodejci ve 39 případech uváděli u nabízených vozidel nepravdivé údaje, a to zejména to, že vozidlo nebylo havarované a počet předchozích majitelů.

Související články

Témata
18. 1. 2016 17:04
Re: Dokud budou lidi
U nas v byvale firme pretocil manger Pastiku pres strechu. Pojistovna proplatila (patrne) nekvalitni opravu, protoze ten Pasik jeste jezdil ve firme, ale polovina lidi se bala s nim jezdit, ze nejezdi dobre.
Avatar - Insolito
18. 1. 2016 16:50
Re: Dokud budou lidi
Třeba my jsme právě měli k opravě (i stavu před) auta podrobnou fotodokumentaci. Pojišťovna to původně chtěla dát jako totálku, protože se jí částka za kvalitní opravu zdála moc vysoká (a to teda byla), ale nakonec tu opravu překvapivě proplatila.
18. 1. 2016 15:45
Jména bazarů
Chce to zveřejňovat jména bazarů, jména vlastníků včetně podílu, si dohledá každý sám na netu.

O víkendu jsme měli jedno auto na dílně z Auto ESA, bylo prokazatelně stočené pouze o 10-20tis. km. Podle servisky udělané rovody atd. nebyly dělané.

Je možné, že ho tak vykoupili v Německu, kde někdo přešvihl kilometrový nájezd u operativního leasingu, tak než aby doplácel docela velké peníze za každý kilometr přes, jednoduše to stočil.

Každopádně velký bazar, který se všude chlubí certifikací, má stočená auta, neříkám, že je stáčí, ale evidetně vykupovat taky neumí >:D
Avatar - Aoyagi
18. 1. 2016 13:51
Re: Dokud budou lidi
Souhlas, velké opravy bývají neskutečně drahé, zvlášť pokud mají být udělané "pořádně".
18. 1. 2016 13:47
Re: Dokud budou lidi
Myslim, ze opravdu kvalitni oprava se financne nevyplati, jedine tak ziskat bourane auto zadara. Ja jsem pozadoval puvodni foto, jak moc to bylo bourane, nikdo ty fotky ale nechtal dat/nemel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku