Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Corso California RT je tříkolka s motorem z Hayabusy. A váží jen 450 kg...

Jan Zajíc Jan Zajíc 13. 10. 2021 • 09:07
18
1
Zobrazit náhledy (18)
Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT Corso California RT

Corso California RT vypadá na papíře jako hodně zajímavá a zábavná věc. Jde totiž o tříkolku, která kombinuje nízkou hmotnost s točivým motorem z legendárního motocyklu.

Za pozoruhodným strojem stojí americká společnost Corso Concepts. A i když je stroj na první pohled možná trochu podobný známé tříkolce Polaris Slingshot, California RT jde mnohem dál.

Nabízí sice stejné uspořádání se dvěma koly vpředu a jedním vzadu, ale technika je mnohem radikálnější. Díly karoserie jsou například vyrobeny z uhlíkových vláken, což představuje jeden z důvodů, proč vozítko váží jen okolo 450 kilogramů.

Narozdíl od Slingshotu se o pohon nestará motor z automobilu, nýbrž pohonná jednotka z motocyklu. A ne ledajakého. Tvůrci sáhli po 1,3litrovém motoru ze Suzuki Hayabusa. Zákazníci prý mohou použít agregát z jakékoli generace této motorky.

Počítat proto lze i s výkonem okolo 200 koní a hlavně: takový motor bude mimořádně točivý, zvládnout by měl až 11 tisíc otáček. Čtyřválec pak doplňuje sekvenční převodovka s pádlovým řazením.

Corso Concepts plánuje tříkolku vyrábět v extrémně malých sériích, cílem je počet mezi třemi až pěti kusy za rok. Pokud máte zájem a jste šikovní, můžete si objednat jen veškeré díly s návodem, jak stroj sestavit. Jestli chcete rovnou jezdit, lze sáhnout po hotovém stroji.

První možnost vyjde na 49.995 dolarů, v přepočtu asi 1,1 milionu korun, druhá pak na 69.995 dolarů, tedy zhruba 1,5 mil. Kč.

Související články

Témata
13. 10. 2021 21:02
Výborně (poznámka k ACZ)
:yes: Teď už je chyba rovnou v nadpisu! Schválně, jestli to zvládnou do budoucna kazit ještě víc

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud