Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Corvette z roku 1959 dostala 7litrový osmiválec a vzduchový podvozek. Mohla by být vaše

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Jistě se shodneme, že je první generace Chevroletu Corvette pohledné sportovní auto. Co když vám ale nevyhovuje jeho postarší technika?

Připomeňme, že první Corvette Chevrolet na trh uvedl už v roce 1953, její výroba skončila o devět let později. Originální "Vette" je tedy opravdu staré auto.

Pro ty, kteří její design milují, ale přitom touží po aktuálnější technice, existuje styl úprav známý jako restomody. Tento tuning do velké míry zachovává původní vzhled, přidává však právě moderní techniku.

Video se připravuje ...

Restomody první generace modelu Corvette krásně reprezentuje exemplář, který bude v lednu dražit společnost Barrett-Jackson. Vůz z roku 1959 totiž podstoupil celou řadu úprav - postarala se o ně americká firma Hod Rod Service Company.

Auto stojí na novém rámu, má nové zavěšení, vzduchové odpružení, umožňující měnit světlou výšku, nebo moderní kotoučové brzdy Wilwood s šestipístkovými třmeny.

Zajímavě vypadá také volba pohonné jednotky. Úpravce sáhl po sedmilitrovém osmiválci Chevrolet LS7, který známe zejména z Corvette šesté generace v ostrém provedení Z06. Aukční síň bohužel nezmiňuje parametry motoru, uvádí pouze několik modifikací.

V sériové Vette Z06 však atmosféricky plněná V8 poskytovala maximální výkon 377 kW (512 koní) při 6300 otáčkách za minutu a nejvyšší točivý moment 637 Nm při 4800 ot/min. Snad můžeme oprávněně předpokládat, že v restomodu budou čísla ještě o něco lepší.

Osmiválec doplňuje šestistupňová automatická převodovka Chevrolet 6L90E. Společnost Hot Rod Service Company se samozřejmě věnovala také sklolaminátové karoserii a interiéru, v němž najdeme například nový přístrojový panel, audio od Alpine nebo volant Momo s pádly pro manuální řazení.

Upravená Corvette se bude dražit v rámci aukce v americkém Scottsdale, jež se uskuteční ve dnech od 21. do 29. ledna.

Video se připravuje ...

Jan Zajíc
Diskuze (0)