Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cupra pracuje na městském elektromobilu. Koncept láká na obrovské křídlo

Jan Zajíc Jan Zajíc 27. 8. 2021 • 03:58
34
5
Zobrazit náhledy (34)
Cupra UrbanRebel Concept Cupra UrbanRebel Concept Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born Cupra Born

Cupra příští týden odhalí koncept UrbanRebel. Jak naznačuje jméno, studie by měla předznamenat podobu chystaného vozu do města. Elektrického, samozřejmě.

Cupra o konceptu mluví jako o "radikální interpretaci elektrického výkonného automobilu do městského provozu". UrbanRebel údajně nabídne kombinaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a výkonu se vzrušující estetikou virtuálního světa.

Design pak naznačí, jak bude kompaktní městský elektromobil, který se světu představí v roce 2025, vypadat.

Zajímavé ovšem je, že Cupra k představení nového konceptu využije inspiraci světem motorsportu. Chystané auto do města totiž poodhalí nejprve v podobě stylizované do role závoďáku. A že se automobilka nedržela zkrátka, naznačují první snímky ukazující například obrovské zadní křídlo.

Studie se světu představí nejprve digitálně příští týden, později se ukáže také na autosalonu v Mnichově.

Co se produkčního vozu týče, dá se předpokládat, že půjde o příbuzného Volkswagenu ID.2, tedy auto velikosti podobné současnému Seatu Arona. Jeho základem bude samozřejmě platforma MEB.

video

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
27. 8. 2021 22:20
Re: Konečně si někdo vytáhnul hlavu z pr del e
Křídlo, které generuje přítlak už při rychlosti okolo 30 km/hod, tedy rychlosti běžného poskakování centrem města ;-) ;-)
Avatar - Roman Horký
27. 8. 2021 18:25
Re: Konečně si někdo vytáhnul hlavu z pr del e
Tam nejvíc. Tam to bez křídla prakticky vůbec nejde :yes:
27. 8. 2021 18:18
Re: Konečně si někdo vytáhnul hlavu z pr del e
Megakřídlo je nezbytné zejména třeba v Paříži, Fontenay-aux-Roses, Lorient, Grenoblu, Nantes, Lille, Štrasburku nebo Rennes, kde se může lítat až pekelných 30 km/h.
Avatar - Roman Horký
27. 8. 2021 17:47
Konečně si někdo vytáhnul hlavu z pr del e
a přišel na to, co městský elektromobil potřebuje nejvíc. Je pochopitelné, že co největší křídlo chybělo nejvíc. Proto taky nikdo elektromobily moc nechtěl a kupoval je jenom díky obrovským dotacím z kapes daňových poplatníků. Nyní se situace diametrálně změní. Dosud chybějící velké křídlo přitáhne kvanta zákazníků a na městské elektromobily s obrovským křídlem se budou stát obrovské fronty.
27. 8. 2021 17:31
Fakt šikovní kluci
dobře vědí, že co největší přítlak je v městském provozu zcela nezbytný :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud