Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Curtiss Hades je děsivý elektrický bůh podsvětí na dvou kolech

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 7. 2019 • 22:07
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Curtiss Hades Curtiss Hades Curtiss Hades

Společnost Curtiss Motorcycles šokuje dalším konceptem elektrického motocyklu, jehož jméno a do jisté míry i vzhled inspirovala řecká mytologie.

Severoamerická společnost Curtiss Motorcycles nedávno ohromila prozatím poslední evolucí vzhledu svého elektrického motocyklu Zeus, u nějž zvolila nekonvenční uložení baterií do podoby podélně umístěného vidlicového osmiválce. Nyní ovšem tato firma překvapuje znovu a to opět prostřednictvím designu svého nového modelu.

Curtiss Hades má v příštím roce doplnit v nabídce Zeus Radial V8 a podobně jako on i tento model je inspirován řeckou mytologií. Hádés je bůh podsvětí a vládce říše mrtvých. Tomu plně odpovídá pojetí designu motocyklu, jemuž vládne černá barva.

Severoamerický výrobce nekonvenčních motocyklů prozatím prezentuje model Hades pouze prostřednictvím CAD vizualizací, ale to nijak neubírá na jeho působivosti. V případě technických údajů je zmiňováno, že tento model má podobně jako Zeus Radial V8 ke svému pohonu využívat elektromotor, disponující nejvyšším výkonem 160 kW (217 k) a točivým momentem 199 N.m. Potřebnou energii mají poskytovat baterie s kapacitou 16,8 kWh.

Dynamické schopnosti modelu Hades společnost Curtiss Motorcycles podobně jako v případě jeho staršího příbuzného nezmiňuje, ale uvádí jeho cenu, kterou stanovila na 75.000 amerických dolarů (kolem 1.720.000 Kč). Výroba a dodávky prvních strojů zákazníkům se mají rozběhnout v roce 2020.

Zdroj: Curtiss Motorcycles Co.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
26. 7. 2019 09:09
Super
Tak toto vyzera paradne !
Na tomto sa bude asi vozit Mr.Crusie v dalsom zo svojich scientologickych filmov :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud