Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF Trucks představil svá vozidla i služby na veletrhu Solutrans

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 11. 2019 • 21:39
4
1

Společnost DAF Trucks na veletrhu Solutrans, jenž se koná každé dva roky ve francouzském městě Lyon, představí ze své nabídky vybrané modely i služby, které nabízí dopravcům a řidičům.

Společnost DAF Trucks na veletrhu Solutrans, pořádaném ve druhé polovině listopadu roku 2019 ve své expozici o rozloze 450 metrů čtverečních představila tři vozidla včetně nového podvozku 8x4 DAF CF FAW, vhodného zejména pro stavebnictví, a 4x2 XF Super Space Cab pro těžkou dálkovou přepravu. Společně s nimi se představil tahač DAF CF Electric s plně elektrickým pohonem, jenž v současné době podstupuje rozsáhlé provozní zkoušky u zákazníků v Německu a Nizozemsku.

Nová konfigurace podvozku FAW je k dispozici jak ve střední řadě CF, tak i jako vlajková loď XF. Nová konfigurace se vyznačuje trojitou zadní nápravou. Poháněná dvojnáprava zajišťuje vynikající trakci, řízená vlečená náprava pak skvělou manévrovatelnost.

Celková hmotnost nového podvozku 8x4 FAW může dosáhnout až 37 tun, je tedy vhodný pro přepravu rozměrných či těžkých nákladů např. na staveništích s relativně omezeným prostorem. Nový podvozek má představovat vhodný základ pro sklápěč či domíchávač, případně pro hákový nosič kontejnerů.

DAF CF Electric, kerý právě podstupuje rozsáhlé provozní zkoušky u zákazníků, je tahač s konfigurací podvozku 4×2 a vlastní hmotností 9700 kg, vyvinutý pro silniční přepravu nákladů o celkové hmotnosti soupravy až 37 tun v městských oblastech, kde se standardně využívají přívěsy s jednou nebo dvěma nápravami. Vozidlo vychází z modelu DAF CF – oceněného titulem International Truck of the Year 2018 – a vybaveného elektrickým pohonem využívajícím technologie E-Power od společnosti VDL.

Základem pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW a točivém momentu 2000 N.m napájený lithium-iontovým akumulátorem s celkovou kapacitou 170 kWh. Model DAF CF Electric má dojezd přibližně 100 kilometrů, takže je vhodný pro velkoobjemovou městskou a příměstskou rozvážku nákladů. Akumulátor disponuje funkcí rychlého nabíjení, za 30 minut dosáhne stavu 80% kapacity akumulátorů. Do jejich úplného nabití stačí pouze 1,5 hodiny.

DAF představil na veletrhu Solutrans i svou širokou nabídku služeb a to od finančních PACCAR Financial až po smlouvy na opravy a údržbu DAF MultiSupport, šité na míru individuálním potřebám, a také produkty navržené konkrétně pro stavebnictví, například pakety „Uptime“ s garantovanou provozuschopností vozidla.

Philippe Canetti, generální ředitel DAF Trucks France: „Francie představuje druhý největší trh s nákladními vozidly v Evropě. A DAF si na něm díky svým vynikajícím vozidlům i službám vede skvěle. Náš úspěch dokresluje průběžný růst podílu společnosti DAF na francouzském trhu: od rekordních 13,2 % za celý rok 2018 na 13,6 % v prvních třech čtvrtletích roku letošního. DAF je ve Francii jedničkou mezi dovozci tahačů a – ve spolupráci s naší profesionální dealerskou sítí – děláme vše pro to, abychom stejného úspěchu dosáhli i v segmentu podvozků.“

Zdroj: DAF Trucks N.V.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku