Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DAF vyrobil již 100.000 vozidel CF a XF nové generace

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 9. 2019 • 15:40
25
Zobrazit náhledy (25)
DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF CF DAF XF DAF XF DAF XF DAF XF DAF XF DAF XF DAF XF DAF XF

Společnost DAF Trucks dosáhla významného milníku v historii, když vyrobila již 100.000 těžkých nákladních vozidel modelových řad CF a XF v jejich nejnovější generaci, kterou uvedla teprve v roce 2017.

Společnost DAF Trucks představila nové generace modelových řad CF a XF s důkladně přepracovanými pohonnými jednotkami i podvozky, optimalizovanou aerodynamikou a novými interiéry na jaře roku 2017 a jejich výrobu spustila v červenci stejného roku.

Na konci srpna roku 2019 společnost DAF Trucks oficiálně ohlásila, že vyrobila již 100.000 vozidel modelových řad CF a XF. Zároveň uvedla, že nikdy ve své historii nebylo tak rychle dosaženo takové počtu vyrobených a zákazníkům předaných vozidel v rámci jedné generace.

Výroba těžkých nákladních vozidel modelových řad CF a XF v současnosti probíhá u DAF Trucks v Eindhovenu a u Leyland Trucks ve Velké Británii. Jubilejním stotisícím vozidlem se stal DAF XF 450 4x2 FT Super Space Cab, který byl slavnostně předán do služeb belgické společnosti Gheys, v jejímž vozovém parku je v současnosti 80 vozidel značky DAF.  

Vozidla aktuální generace modelových řad CF a XF jsou vybavena zcela novými pohonnými soustavami a vysoce účinnými převodovkami a zadními nápravami. Spolu s novými, kompaktními systémy úpravy emisí, softwarem a optimalizací aerodynamiky přinesly tyto inovace další úsporu paliva a snížení emisí CO2 o působivých 7 %.

Přednosti a schopnosti nové generace modelových řad CF a XF byly oceněny řadou národních i mezinárodních titulů, z nichž ten nejprestižnější představuje ocenění International Truck of the Year 2018, které jim bylo uděleno během veletrhu Solutrans v listopadu roku 2017.

Zdroj: DAF Trucks N.V.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud