Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Daimler a BMW budou spolupracovat v oblasti automatického řízení

ČTK ČTK 1. 3. 2019
86
9
Zobrazit náhledy (86)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
Němečtí výrobci automobilů Daimler a BMW se dohodli na spolupráci při vývoji nových technologií pro automatické řízení.

Dohodnuté partnerství firmy označily za "dlouhodobou strategickou spolupráci", která se bude zpočátku soustředit například na automatizaci jízdy po dálnici či parkování.

"Autonomní řízení je pro nás jedním z nejrevolučnějších trendů a celá skupina Daimler na něm velmi tvrdě pracuje," uvedl člen představenstva Daimleru zodpovědný za výzkum Ola Källenius. "Společně se správným partnerem chceme výrazně posunout vpřed výkonnost této technologie a bezpečně ji dostat na silnice," dodal.

Nová dohoda představuje prohloubení spolupráce mezi automobilkami, jejichž značky Mercedes-Benz a BMW si ostře konkurují na trhu s luxusními vozy. Firmy Daimler a BMW se už loni dohodly, že spojí své síly v oblasti nabídky nových služeb mobility, jako je sdílení aut a dobíjení elektrických vozů.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Autonomní auta
| 2. 3. 2019
A kdo půjde sedět, když se to opravdu stane? Nebo se všechno dá vyřešit jen odškodným? To zní jako že bohatí se můžou ze všeho vyplatit:)
Nikdy, nikdy, nikdy autonomní řízení nebude. Příklad: koupím si telefon a on zmrzne, má poruchu. Televize se pokazí. Trouba přestane... troubit. Prostě tohle se v reálném světě stává, spotřebič má poruchu. Co když se to stane v okamžiku, když pojede auto po dálnici 130? Copak tomu se dá nějak zabránit? Nějaký výrobce dokáže garantovat výrobek, který se nepokazí? Proč padají letadla?
Autonomní auta
| 2. 3. 2019
Spíš jim Daimler přispěje na nový polygon u nás, kdoví, jestli se tam něco děje.
Avatar - elektrikar
Autonomní auta
| 1. 3. 2019
Avatar - traveldrive
Autonomní auta
| 1. 3. 2019
Netrep.
Avatar - elektrikar
Autonomní auta
| 1. 3. 2019
V podstatě bych zakázal všechny ty CNC stroje, protože nám kvůli tomu hrozí zákaz např. hoblování dřeva. A to je pro sakra velkou skupinu lidí koníček!!! >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku