Dakar 2003: Loprais měl problémy, Schlesser skončil

Ondřej Láník
Diskuze (2)
Loprais se propadl na 6. místo po problémech s palivovým systémem Tatry na trati. Oprava si vyžádala asi 40 min.

7. leden 2003

6. etapa : EL BORMA - GHADAMES

Země : Tunisko (Afrika)

Speciální rychlostní zkouška: 228 km

Celkem : 278 km

Start do šesté etapy z 5. pozice byla zřejmě první dobrá zpráva pro Alfieho Coxe (KTM). Všechno co musel Jihoafričan udělat, bylo dohnat vedoucí jezdce na trati. Ve věku čtyřiceti let a jednom dni k tomu, dostal v cíli včerejší etapy narozeninový dárek, který přišel s jednodenním zpožděním.

Na včerejší 228 km dlouhé prašné etapě dojel celkový vedoucí motocyklista Richard Sainct na 5.místě. Roma a Meoni na výkonných dvouválcích KTM se přiblížili v celkovém pořadí na 17 s odstup od Saincta. Prvních 5 jezdců celkového pořadí jede s maximální ztrátou do 5 min. na vedoucího jezdce, za nimi jsou další s 21 a více minutami ztráty.

Na čtyřech kolech hrají Mitsubishi Pajero Evo, stále stejnou písničku. Mitsubishi jsou "na jiné planetě" podle Vatanena (Nissan). Peterhansel dnes vyhrál etapu, po včerejším vítězství týmového kolegy Matsuoky.

Jezdci dnes jeli průměrně rychlostí přes 100 km/h a nejvíce jeli kolem 160 km/h.

Gregoire De Mevius (BMW) dnes dojel třetí, když předjel Shinozukův Nissan a je celkově třetí se ztrátou 15 min.

Špatný den měl Jean-Louis Schlesser (Schlesser Ford ). Po 68kms, vítěz z let 1999 a 2000 musel vzdát, kvůli vážným problémům s motorem.

Jan De Rooy (DAF) si vzal zpět, o co přišel den před tím : celkové vítězství. A jako dobrý otec, nechal svému synovi Gerardovi (DAF) vítězství v etapě. Loprais se propadl na 6. místo po problémech s palivovým systémem Tatry na trati. Oprava která si vyžádala asi 40 min, však vrátila kamión do původní kondice a dnes bude posádka usilovat o již jednou získané pozice.

Dnešní maratónská etapa z Ghadames do Ghat (548 km) znamená, že večer nebude možno provést servis na vozidlech jako v jiné dny.