Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dechberoucí snímky: Takto už několik let chátrají vozy po tragédii ve Fukušimě

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 26. 6. 2017
38
15
Zobrazit náhledy (38)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Na jaře letošního roku uplynulo šest let od havárie elektrárny ve Fukušimě. Od té doby tu v ulicích chátrají nejen domy, ale i mnoho krásných automobilů.

Tragédie v japonské Fukušimě se odehrála 11. března 2011. Jednalo se o nejhorší jadernou havárii od té v Černobylu roku 1986. Elektrárna byla zatopena ničivou vlnou tsunami a mimořádně silným zemětřesením. Tím došlo k poškození tří tlakových nádob reaktoru a následně masivním explozím. Kvůli úniku štěpných látek do ovzduší muselo být široké okolí elektrárny uzavřeno a obyvatelé evakuováni. Znehodnocena byla také půda, která před havárií poskytovala bohatou úrodu.

Z okolí elektrárny bylo evakuováno přes 150 tisíc obyvatel. Ohrožený okruh se nejprve týkal tří nejbližších kilometrů, později se ale rozrostl až na 30 km. I když japonská vláda dodnes uvádí, že na následky ozáření nikdo nezemřel, oběti si tragédie vyžádala. Je jich přes 1000 a jejich počet každým rokem roste. Jde zejména o starší a nemocné lidi, které náhlá evakuace z domova psychicky zničila. V letech 2014 a 2015 byl kritický okruh zmenšen a několik tisíc obyvatel dostalo možnost se do svých domovů vrátit. Většina z nich toho ale nevyužila a nyní žije daleko od Fukušimy.

V momentě náhlé evakuace museli obyvatelé opustit své domovy co nejrychleji. Na místo tragédie se o několik let později vydal Google s kamerou mapující populární „street view“, aby uživatelům ukázal, jak to s odstupem času na místě vypadá. V uličkách japonské destinace nezůstaly jen opuštěné domy a výlohy (v některých automatech s občerstvením jsou dokonce ještě vidět nápoje), ale také mnoho automobilů.

Při projíždění zasaženými lokacemi můžeme vidět nejen chátrající vozy, ale i celá parkoviště a showroomy. Je fascinující, jak se na automobilech za několik let podepsala příroda. Většina vozů zarůstá plevelem a některé už ani nemohou být funkční. Přitom v naší galerii můžeme vidět mnoho krásných kousků, například několik nových Mitsubishi Evo, Hondy S2000, Nissany Skyline a další. Zahlédnout můžeme také malé užitkové vozy i klasiky z evropských a amerických zemí. O to více je smutné, že původní majitelé se ke svým strojům jen těžko někdy vrátí.

Související články

Diskuse: Přidat názor

Možno by bolo vhodné dodať, že
megamega
| 27. 6. 2017
Tsunami a zemetrasenie elektráreň primárne nepoškodili. Poškodenie a výbuch elektrárne spôsobili až nesprávne naprojektované záložné generátory, ktoré po zaliatí vodou prestali vyrábať energiu, potrebnú pre systém chladenia reaktorov.
Avatar - Czerwik
Při pohledu
Czerwik
| 27. 6. 2017
žiadne 500-ky tam niesu... [odkaz]
Avatar - Stejsn
Todle jde u nás nafotit
Stejsn
| 27. 6. 2017
za barákama na kdejaké vesnici. Ne stejné typy, ale stejné "dechberoucí" vrakoviště zarostlé plevelem.
Avatar - JiVi
Při pohledu
JiVi
| 27. 6. 2017
tak me zaujali ty dva Fiati 500 v showroomu Subaru
Avatar - Blue Sun
Při pohledu
Blue Sun
| 27. 6. 2017
Tady to spíš působí dojmem, že si fotograf vybíral zajímavé kousky, než jako typický průřez provozovanými auty. Tohle bys dokázal i u nás.
A Japonci si tyhle letité, klasické vozy taky docela udržují.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku