Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

DeLorean DMC21: Povedený návrat do budoucnosti podle ukrajinského studenta

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 1. 2017 • 11:20
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean Delorean
DeLorean DMC-12 je legendou, kterou proslavil její design i účinkování v trilogii Návrat do budoucnosti. Líbivou představu o podobě jeho nástupce v podobě studie DMC21 odhaluje ukrajinský student designu.

DeLorean Motor Company se věnuje existujícím vozům DMC-12 a připravuje i oživení jejich malosériové výroby, ale uvedení zcela nového modelu prozatím není jejím cílem a s největší pravděpodobností je i nad její finanční možnosti.

To ovšem nemůže nijak bránit nezávislým designérům v jejich snění, jejichž výsledkem mohou být právě takové návrhy, jaké představuje Yevheniy Bratchyk z Kyjeva, který svou vizi nástupce DMC-12 z první poloviny osmdesátých let pojmenoval DMC21.

Mladý designér zachoval siluetu a některé typické prvky původního vozu, pod jehož liniemi je podepsán Giorgetto Giugiaro, ale celý vůz lehce zaoblil a poměrně citlivě zmodernizoval především řešení zadních partií, zatímco na přídí vsadil na hlavní světlomety ukryté za posuvnými žaluziemi.

DeLorean DMC21 má být stejně jako DMC-12 dvoumístným vozem a je věrný masivním křídlovým dveřím i povrchovým panelům karoserie z oceli, ale pod nimi se ukrývat skelet z kompozitních materiálů a namísto šestiválce uloženého v zádi má být poháněn elektromotorem.

V současnosti je tato studie sice jen snem a nejspíš se nikdy nedočká ani funkčního prototypu natož pak sériové výroby, ale minimálně pro fanoušky značky DeLorean může být krásným snem.

Související články

Témata
Avatar - pumpkin
4. 1. 2017 18:14
Re: muslambo
Heh, tiež mi to napadlo, ale vôbec to nie je na škodu. :yes:
4. 1. 2017 16:02
muslambo
zepredu Mustang a zezadu Lambo, aspon ze kridlove dvere zustali :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku