Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Desítky tisíc lidí ruší objednávky na Teslu Model 3...

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 8. 2017
9
30
Zobrazit náhledy (9)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3
Americká automobilka doručila Model 3 teprve třem desítkám zákazníků, další statisíce čekají. A některým došla trpělivost.

Krátce po oficiální premiéře cenově nejdostupnějšího modelu doručila Tesla zákazníkům prvních třicet aut, výroba se totiž rozjíždí velmi pomalu. Kalifornská společnost v tomto ohledu slibuje zlepšení, vždyť zákazníci, kteří Model 3 objednají dnes, musí čekat minimálně 12 až 18 měsíců.

Taková čekací doba je pro některé až příliš dlouhá, takže začínají rušit předběžné objednávky. Ve čtvrtletním souhrnu to přiznal sám generální ředitel automobilky Elon Musk. Podle něj bylo v nedávné době zrušeno 63.000 z celkového počtu 518.000 předobjednávek.

„Myslím, že tato čísla jsou bezvýznamná. S minimálním úsilím můžeme počet rezervací zvýšit, ale nemá to smysl. Je to jako byste si v restauraci objednali hamburger a čekali na něj hodinu a půl. Také bude vaším největším zájmem to, aby přišlo ještě více lidí na více hamburgerů?“ ptá se Musk řečnicky. Do konce roku chce Tesla vyrábět 5.000 aut týdně, počátkem příštího roku se má produkce zdvojnásobit.

Před pár dny jsme vás informovali o stavbě výkonnějšího provedení Modelu 3. Nejdříve chce ale Musk stabilizovat výrobní situaci. „Když jsem řekl, že procházíme výrobním peklem, myslel jsem to doslova. Nikoho z toho neviníme, protože jsme si do něj dobrovolně koupili lístek,“ dodal šéf amerického výrobce.

V úvodních měsících příštího roku odstartuje Tesla výrobu varianty s pohonem všech kol. Ve druhé polovině pak zahájí export mimo trhy ve Spojených státech. Počítá se také s tvorbou aut s pravostranným řízením, ty budou stavěny od roku 2019.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Socik
Vasut1974
| 8. 8. 2017
Noo ono to neni tak jednoduche - vysvetli mi tedy jak je mozne ze bez statu co urcuje kdo co smi a nesmi na auto v dnesni dobe cekas rok+ ?

Socik
hobit
| 8. 8. 2017
Jak jsi na to přišel? Evidentně jsi za socíku nežil, protože bys nezplodil takovou hloupost.
Za socíku jsi čekal na auto a vlastně na cokoli, protože za A) neměl jsi známé na tom správném místě, nebo za B) to zboží prostě nebylo, protože stát určoval co kdo smí a nesmí.

Jestli chceš auto, tak není žádný problém zajít do obchodu, nebo na net a auto mít hned ten den, nebo den druhý. Protože auto na prodej je "milión" na rodíl od socíku. tam jsi utřel nos.
Zapište se do pořadníku
SamanAR
| 8. 8. 2017
znas nejakou jinou automobilku ktera by mela na auto ktere neni nijak limitovana edice, za 35-60 tisic dolaru 400 tisic predobjednavek a lidi byli ochotny si na nej v tom statisicovem poctu pockat od zaplaceni te predobjednavky vice nez 2 roky?

ja si zadne takove auto nevybavuju ani mezi tema soucasnyma, ale ani mezi tema z minulosti do pocatku dejin automobilizmu
njn
SamanAR
| 8. 8. 2017
ano platil jsem 1000 eur a ty me po zruseni predregistrace zase poslou zpet, byla to spise forma pujcky, sak diky tomu ziskali asi 350-400 milionu dolaru ktere mohli investovat
njn
SamanAR
| 8. 8. 2017
to sis me asi s nekym spletl, neb ja Teslu celkem krytizuju za jejich nekvalitu a zbrklost se vsim moznym ohledne uvadeni noveho ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku