Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Destrukční závody poprvé v Pardubickém kraji. A my budeme na startu!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 12. 2018 • 07:17
54
5
Zobrazit náhledy (54)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Po štaci v Dobrovicích letos stihneme ještě jedno destrukční derby. Koná se v Přelouči a je to vůbec první akce svého druhu v Pardubickém kraji. Takovou příležitost ve své domovině jsem si nemohl nechat ujít.

Událost se jmenuje Fakar Demolition Race a uskuteční se už tuto sobotu, tedy 8. prosince v přeloučském areálu Tank Power. Předpověď zatím příliš nepřeje, jezdce ani návštěvníky to však vůbec mrzet nemusí, protože akce se uskuteční za každého počasí. Za vstup dáte stovku a kromě „vraždění vraků“ je připraveno i zázemí s vyhřívaným stanem a nějakým tím občerstvením, případně se můžete podívat přímo mezi auta do boxů.

Automobilové šťouchané se zúčastní osmdesát vozů, které před příjezdem na start musí projít úpravami z důvodu bezpečnosti. Zmizí třeba boční a zadní okna, vnější zpětná zrcátka či světlomety.

V redakci jsem tedy vyfasoval závodní helmu a vyslechl si pár rad od Martina, který už podobnou show absolvoval. Naposledy letos v Dobrovicích. Doporučil mi pevné boty a rukavice. To určitě nebude na škodu. Zatímco Martin jízdy absolvoval v letních dnech, nás to čeká za deště v teplotách lehce nad nulou.

První trable řešíme vlastně už pár dní před závodem. Technika mnou vyhlídnutého Peugeotu 309 totiž začala stávkovat ještě než dojela na start. Uvidíme tedy, jestli se jej ještě podaří zprovoznit, nebo naskočíme do jiného vozu. Na startu nás ale díky samolepkám Auto.cz určitě poznáte!

Pokud jste z okolí Přelouče, určitě se na první destrukční závody v Pardubickém kraji přijďte podívat! A jestli vám tento víkend zrovna nevyhovuje, nezoufejte. Od organizátorů jsem se dozvěděl, že na stejném místě se v příštím roce uskuteční minimálně dvě další podobné akce.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - lyon667
6. 12. 2018 09:49
Marně přemýšlím...
...do jaké kategorie tohle zařadit. Ale šochtlík s nápisem "Peachoviny" tomu bude asi nejblíž, protože nevím, co jiného si o tom myslet. :no:
5. 12. 2018 19:15
Re: Kocourkov v praxi
Dobre napísané. Tiež by ma tie veci zaujímali. Zdá sa, že ekológia a buzerácia okolo nej neplatí pre každého rovnako.
5. 12. 2018 19:14
Re: Dívejte se na to, jak chcete
Je fajn, že občas s Tebou môžem aj súhlasiť. :yes:
5. 12. 2018 18:13
Kocourkov v praxi
Tohle mi hlava nebere....automobil lze z evidence odhlásit pouze ekologickou likvidací. Doma na dvorku jako zdroj ND si ho vlastně nesmím nechat...po udání souseda můžu čekat návštěvu z odboru životního prostředí a tučnou pokutu. Pokud si auto opravuju v garáži,tak olej, brzdovku nebo nemrzku musím odevzdat jako nebezpečný odpad.

A tahle "zábava" je povolená a ještě se na ní vybírá vstupné >:D
Odkud tato auta jsou? Jen zaniklá v polopřevodu určitě ne...pokud jsou vyřazena z registru,jaktože nejsou ekologicky zlikvidovaná? Pokud ruším auto,tak si z něj takřka nemohu nic ponechat...jinak mi to ekolikvidace nepřijme.

Podobně schizofrenní mi připadá měření emisí a kouřivosti naftových aut při pravidelném měření emisí a oproti tomu povolené závody truck trialu...

Na jednu stranu je člověk buzerován a šikanován úřednickým šimlem a ten stejný úřednický aparát povolí podobné zhovadilosti :-(
Avatar - Ada je zase tady
5. 12. 2018 17:48
Dívejte se na to, jak chcete
ale já z toho radost nemám. Je to neúcta k těm, kteří ty auta vymysleli, vyrobili a servisovali. A zanechali na každém tom voze kousek svého já. A k neúcta k těm, kteří je mají rádi. Je to jen vzbuzování negativních lidských citů. Ano, je to nepochybně vzrušující. Ale zabíjet cizí lidi je jistě také vzrušující. Dokonce si vrazi asi myslí, že je to zábava... :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku