Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do portfolia značek Peugeot a Citroën se zařadí nový nízkonákladový model

Ondřej Láník Ondřej Láník 27. 5. 2010 • 17:21
3
Skupina PSA Peugeot Citroën bude vyrábět ve své španělské továrně ve Vigo nový základní model určený pro země s rozvíjejícími se ekonomikami.

Úspěch projektu Logan a vůbec celé značky Dacia inspiroval několik automobilek v Evropě. Včera bylo skupinou PSA Peugeot Citroën oficiálně potvrzeno, že se zařadí mezi výrobce jednoduchých a dostupných automobilů pro rozvíjející se trhy.

V tuto chvíli je známo pouze to, že nový model bude mít svou verzi se značkou Peugeot i se značkou Citroën.

Výroba bude probíhat ve Španělsku, v závodě Vigo, v němž se v roce 2009 vyrobilo 384.900 vozů. Vigo je největší průmyslovou základnou skupiny PSA Peugeot Citroën, specializuje se na výrobu vozů Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso, Xsara Picasso, Berlingo First a Berlingo, Peugeot Partner Origin a Partner.

Nový nízkonákladový model, který představuje první etapu celosvětového programu, bude reagovat na potřeby střední třídy v zemích, v nichž dochází k rychlému rozvoji automobilového trhu. Tyto vozy budou v první fázi určeny pro země v oblasti Středomoří, Středního východu a Afriky.

Doporučujeme

Témata
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2010 16:28
Re: Luxus
velmi blba uvaha ;-)
27. 5. 2010 15:26
Luxus
Já se jen tak ptám, jestli nemůže takový nízkonákladový model uškodit pověsti značce.Citroen se mi vždycky jevil z té francouzské trojice jako něco luxusnějšího co vyčnívá, nemohl by ted o tu pověst mezi lidmi přijít?
Možná blbá úvaha, ale i to v dnešní době rozhoduje.
27. 5. 2010 09:12
Další.
Úspěch Loganu nějak vyvolává bezesné noci u šéfů automobilek.