Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dodge Challenger Hellcat ztrácí manuál! Naštěstí jen dočasně

10. 3. 2022 • 15:04
25
Zobrazit náhledy (25)
Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Redeye Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody Dodge Challenger SRT Hellcat Widebody

Pro milovníky motorů Hellcat bylo první ránou potvrzení o konci produkce na konci roku 2023. Nyní přichází další nepříjemná informace. Challenger Hellcat přichází o manuální převodovku. Má se však ještě vrátit.

Od původního plánu skončit s motory Hellcat pro modely Charger a Challenger v roce 2024 se nakonec Tim Kuniskis, šéf automobilky, rozhodl pro nový termín na konci roku 2023. Pro fanoušky Hellcatů obrovská rána. Možná i z tohoto důvodu jdou modely s těmito motory víc na dračku než kdy jindy.

V minulém roce porazil Dodge Challenger s počtem 54.314 prodaných kusů dokonce ikonický Ford Mustang (52.414 prodaných kusů) a stal se tak nejprodávanějším muscle carem v Americe. Statistiku letošních prodejů může výrazně omezit absence manuální převodovky u motoru Hellcat.

Video se připravuje ...

Zajímavostí je, že tuto vcelku důležitou novinku nikde zástupci Dodge oficiálně nezmínili. Na anomálii v konfigurátoru přišel magazín Road and Track. V konfiguraci našli pouze volbu osmistupňové automatické převodovky Torqueflite. Na toto téma byli zástupci Dodge kontaktováni s prosbou o vysvětlení. Mluvčí Dodge tak potvrdil dočasné vyřazení manuální převodovky, které proběhlo už v listopadu minulého roku. Důvodem je údajně přepracování kalibrace šestistupňového manuálu. Od Dodge už však magazín Road and Track nedostal informaci, kdy dojde k návratu oblíbené převodovky. U ostatních motorů v nabídce Challengeru se šestistupňová manuální převodovka nadále objevuje.

Cena Challengeru Hellcat v letošním roce začíná v přepočtu na 1,58 milionech korun. Proti modelovému roku 2021 se jedná o nárůst více než 150 tisíc. Důvodem je primárně zmíněná absence převodovky a také celosvětový růst cen nových automobilů.

Dodge stejně jako valná většina ostatní automobilek pomalu, ale jistě míří k elektrifikaci. Než však výroba benzínových osmiválců Hellcat skončí, Dodge chystá pro modely Charger a Challenger hned několik speciálních edicí, které z posledních V8 mohykánů udělají výstavní kousky.

Autor: Dominik Kovář

Doporučujeme

Témata