Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dolní Sasko prosazuje nový zákon o Volkswagenu, Porsche se brání

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 22. 4. 2008 • 04:54
3
Po zrušení zákona o Volkswagenu, který po padesát let chránit tento německý koncern před nepřátelským převzetím, se objevuje aktivita státu Dolní Sasko o jeho částečné znovuobnovení. Porsche s těmito aktivitami nesouhlasí.

Největší akcionář německého koncernu Volkswagen AG, společnost Porsche Automobil Holding, chce změnit pravidlo, podle kterého vyžadují všechna „klíčová rozhodnutí“ souhlas akcionářů, jejichž akciový podíl ve Volkswagenu převyšuje o jednu akcii hranici 80 %. Porsche chce ve čtvrtek na valné hromadě prosadit snížení této hranice na 75 %, což je standardní hranice ustanovená v německém zákoně o cenných papírech.

Státu Dolní Sasko, který je s 20,1 procenty akcií druhým největším akcionářem Volkswagenu, se tato aktivita vůbec nelíbí, neboť je namířena právě proti jeho blokovacímu podílu. Dolní Sasko naopak aktivně usiluje o nový zákon o Volkswagenu, ve kterém by byly např. zakotveny paragrafy o 20% blokovacím podílu nebo právo veta zástupců zaměstnanců v případě přesunu výroby. Dolní Sasko v této snaze podporuje i spolkové ministerstvo spravedlnosti a také polovina dozorčí rady, kterou tvoří zástupci zaměstnanců. Porsche tato ustanovení kritizuje.

Související články

Témata
22. 4. 2008 16:55
Re: Tady poteče krev
to bych se nebál, spíš přeplave pár kapříků do jiného rybníka a vše bude v pohodě:)
Avatar - ManInBlack
22. 4. 2008 16:14
Tady poteče krev
a nebude jí málo >:D
Avatar - www.skodaoctavia.cz
22. 4. 2008 11:02
Porche
Hehe konečně můžu řikat že jezdím v porsche :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud