Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Dva modely značek Jeep a Suzuki porušují emisní pravidla EU. Hrozí jim zákaz prodeje

ČTK ČTK 24. 1. 2020 • 01:40
69
5
Zobrazit náhledy (69)
Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Jeep Grand Cherokee Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara

Suzuki a Jeep musejí upravit své vybrané modely. Jinak jim hrozí zákaz prodeje.

Automobily Jeep Grand Cherokee italsko-americké společnosti Fiat Chrysler a vozy Vitara japonské firmy Suzuki porušují emisní pravidla Evropské unie. Uvedl to dnes nizozemský úřad pro silniční dopravu (RDW). Podle agentury Reuters také sdělil, že automobily musejí projít úpravou, jinak budou v Evropě čelit zákazu prodeje.

RDW má v Evropské unii úlohu referenčního regulátora. Úřad upozornil, že značka Jeep už vyvinula patřičnou softwarovou úpravu a dostala nařízeno svolat vozy Grand Cherokee k jejímu provedení. Úřad dodal, že Suzuki ještě návrh na nápravná opatření nepředložila.

Konkrétně v případě Suzuki se kauza týká modelu Vitara před faceliftem s dieselovým motorem 1.6 DDiS (88 kW). Úřad přitom zkoumal dva exempláře, roku výroby 2015 a 2016.

"Suzuki musí přijít s adekvátními nápravnými opatřeními, jinak RDW zahájí proces k odebrání evropské homologace," uvedl úřad. Sdělil také, že jako preventivní opatření zahájil i proces odebrání homologace pro vůz Jeep Grand Cherokee.

Automobily Jeep Grand Cherokee a Vitara podle RDW využívají "zakázané emisní strategie", které jim umožňují vypouštět při běžném provozu větší množství emisí oxidů dusíku než při testování, píše Reuters.

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Související články

Témata
26. 1. 2020 00:49
jeep a suzuki
A jak jsou na tom elektro auta? ty jsou skodlivejsi jeste vic nez naftaci. Jsem zvedav jak se budou likvidovat baterie a kolik se vypousti z kominu emise za 1kwh. Mnohem vic nez vypusti naftak. Elektro auta budou drahou zahubou a dobijet je z verejnych nabijecek tak to bude levne jezdeni za draho.
Avatar - Mikesus
24. 1. 2020 23:09
Re: Nesmysl jako vždy
Takže se jedná ( jak jinak ) opět o diesel, v případě Suzuki, se již zmíněná 1,6DDiS neprodává.
V případě Jeepu o motoru nikde nic, jen to že stejně jako Suzuki produkuje nadměrné emise NOx. Takže taky diesel, překvapující.
Byl už tu nějaký benzín, který byl nachytán, že podvodně prošel emisemi?
24. 1. 2020 22:13
Re: Nesmysl jako vždy
Mnoho povyku pro nic. Jen buzerace jeepu a suzuki.
Avatar - WinDiesel
24. 1. 2020 17:37
Re: Nesmysl jako vždy
Ty jsi ale "pravicový extremista" :D :D :D
V Německu už by tě Antifa věšela na kandelábr. :-O (u nás jí máme taky ale říkají si Piráti" :*) :*) :*) a sami sebe označují za středovou partaj … 8-s
Avatar - Ada je zase tady
24. 1. 2020 16:47
Nesmysl jako vždy
Jaká je "uhlíková stopa" vašich kamen? Nebo jejich emise NOx? Víte, že metan je mnohem horší skleníkový plyn, než CO2 a NOx dohromady? A co námořní lodě, které jezdí na uhelný mour smíchaný s asfaltem a mazutem? Všechno je to jen kabaret. Nejjednodušší ochrana planety bude nechat většinu lidí chcípnout. 10 let trvající zima po jaderné válce a následný hladomor to zajistí. :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud