Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Elektrické Maserati GranTurismo Folgore dorazí příští rok, slibuje 1200 koní

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 3. 2022 • 13:53
13
Zobrazit náhledy (13)
Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo Maserati GranTurismo

Příchody nových modelů značky Maserati sice nabírají zpoždění, přesto se máme na co těšit.

Premiéra nové generace Maserati GranTurismo, stejně jako nového SUV Maserati Grecale, byla původně naplánována na minulý rok, obou novinek se však nejspíš dočkáme až letos. Čekání se však automobilka rozhodla zkrátit zajímavou informací ze zákulisí, která se týká čistě elektrické verze modelu GranTurismo.

Elektrická novinka GranTurismo Folgore by totiž měla nabídnout výkon až 1200 koní a dorazit by měla v příštím roce. Společně s touto zprávou navíc automobilka zveřejnila také tři snímky elektrického GT, které se však na první pohled od dosud známých záběrů klasické verze zas tak moc neliší.

Vůz je zahalen do folie s trojzubcem v elektrickém motivu, zajímavostí však mohou být pravděpodobně aerodynamicky tvarovaná kola se třemi paprsky. Zachována navíc zřejmě zůstala i pro model ikonická přední maska chladiče.

Ještě zajímavější by však měla být technika vozu. Nové Maserati GranTurismo Folgore by mělo být postaveno na nové platformě (zřejmě s 800 voltovou baterií) a třemi elektromotory, které mají pohánět všechna kola.

Kombinovaný výkon by měl dosahovat až 1200 koní, akceleraci na 100 km/h by měl vůz zvládat pod 3 sekundy a maximální rychlost by měla být přes 300 km/h. Automobilka navíc slibuje důraz na snižování hmotnosti a rychlé nabíjení.

První elektromobil v nabídce automobilky tak zřejmě nabídne skutečně působivé parametry, navíc by však měl odstartovat i přerod značky. V roce 2023, tedy zřejmě až po elektrickém GranTurismu, se totiž očekává také příjezd čistě elektrické verze SUV modelu Grecale, jehož premiéra by neměla být daleko.

V roce 2025 by měly následovat čistě elektrické modely Quattroporte a Levante, které doplní také elektrická verze MC20, přičemž všechny vozy budou uvedeny v rámci elektrifikace značky Maserati Folgore. Od roku 2030 by pak značka měla být už jen čistě elektrická.

Doporučujeme

Témata